FMP Meridian na korak od Lige šampiona!

Košarkaši FMP Meridiana doli su na korak od plasmana u FIBA Ligu šampiona pošto su savladali češku Opavu 76:92.

FMP je odlično započeo utakmicu i vrlo brzo su imali dvocifrenu prednost 21:11. Međutim od tog trenutka Česi su zaigrali bolje i već sredinom drugog perioda su prednost prebacili na svoju stranu 33:37.

Ipak, u finišu četvrtine ekipa iz Železnika je došla do lakih poena posle dobre odbrane i uspela je sa 43:41 da ode na odmor.

U trećem periodu viđena je izjednačena partija do njenog finiša, kada predvođeni Frejžerom FMP ponovo dolazi do dvocifrene prednosti.

Viđena je rovovska borba do kraja, Česi se nisu predavali, ali je Frejžer sa 5 vezanih poena odveo FMP na plus 13, tri minuta pre kraja i da je tu rešen meč. Na kraju konačnih 76:92.

Kod pobednika najefikasniji su bili Izundu sa 18 poena, dok je Frejžer ubacio 16. Nerandžić i Stepanović su dodali po 12 poena.

Finale kvalifikacija igra se u nedelju od 19 časova, a protivnik je Baken Bers iz Danske.