(FOTO) Bez pobjednika na Pecari: Široki Brijeg i Tuzla City podijelili bodove

Fudbaleri Širokog Brijega večeras su na svom terenu odigrali neriješeno protiv Tuzla Cityja u susretu 23. kola m:tel Premijer lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 1:1.

Klub sa Pecare je bolje otvorio susret, a u prvoj prilici se našao Vukoja, koji je šutirao sa nekih dvadesetak metara, ali je lopta otišla u korner, poslije kojeg je jedan igrač Širokog pokušao savladati Fejzića, ali u tome nije uspio.

U uvodnim minutama susreta su Širokobriježani kontrolisali igru, držali i posjed lopte, pa su tako gosti teško dolazili do lopte. Međutim, ubuđenja na Pecari nije bilo sve do 17. minute.

Nakon dobre akcije, Valinčić je ubacio loptu, a Vukoja je bio u novoj prilici. Efektno je zahvatio loptu, koja je otišla pored gola Tuzlaka, a već u narednom napadu je Vukoja prevario odbranu gostiju, da bi potom pao u protivnički šesnaesterac, ali se sudija Luka Bilbija nije oglasio.

Poslije toga je Široki Brijeg nastavio sa potpunom dominacijom, redale su se prilike ispred gola Tuzla Cityja, ali igrači kluba sa Pecare nisu nikako uspijevali da dođu do vodstva, da bi potom stigla kazna u 31. minuti.

Tada je tuzlanski sastav stigao do vodstva iz prvog šuta u okvir gola. Ivaniadze se upisao u listu strijelaca i svojoj ekipi je donio prednost.

Njegov pogodak je poremetio domaćine, koji su imali nekoliko pasova na sredini terena, koji nisu bili baš precizni, pa su poslije toga gosti odigrali jednu odličnu akciju. Ivaniadze je ubacio loptu u šesnaesterac Širokog, Kuzmanović probao udarac, ali je to izblokirala odbrana kluba sa Pecare.

Široki se brzo trznuo nakon šokantnog vodstva gostiju, a pred kraj prvog dijela ovog susreta, izveli su jednu lijepu akciju. Lopta je došla do Valinčića, koji je šutirao, ali je odbrana Tuzla Cityja intervenisala na vrijeme. Ovo je ujedno bila i posljednja prlika u prvih 45 minuta.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 52. minuti, u prilici se našao Valinčić, koji se dobro ubacio pred gol Fejzića, ali je odbrana Tuzla Cityja u posljednji čas intervenisala ispred Pejića.

U 64. minuti, nova prilika za Široki Brijeg. Kuprešak je ubacio loptu u srce šesnaesterca gostiju, tamo je najbolji u skoku bio Oliveira, šutirao je glavom, ali je lopta otišla pored gola Tuzlaka, a samo četiri minute kasnije, klub sa Pecare je došao do izjednačenja rezultata.

Veliki pritisak Širokog Brijega je urodio plodom, a nakon jedne odlične akcije, domaći su dobili korner, poslije toga je lopta došla do Mašića, koji je pogodio za 1:1.

Mogao je Široki Brijeg doći i do pobjede. Igrala se 71. minuta kada se Vukoja sjajno snašao u petercu, primio je loptu, šutirao iz okreta, ali je lopta otišla pored gola. Ujedno, to je bila i posljednja ozbiljna prilika na ovom meču, pa je tako susret završen rezultatom 1:1.

NK Široki Brijeg – FK Tuzla City 1:1 (Mašić 68‘, – Ivaniadze 31‘)