(FOTO) Blijedo izdanje Plavih: Neretvanac slavio protiv Željezničara

Fudbaleri Neretvanca savladali su Željezničar u prijateljskom meču u Međugorju 1:0.

Malo toga sadržajno je ponudila ova utakmica. Praktično pola sata nije bilo ništa konkretno, a onda po jedna dobra prilika na obje strane. Prvo u 31. minuti prijeti ekipa iz Opuzena. Sa više od dvadeset metara šutira Boubacar Sonko, Muftić ispod prečke vadi taj šut i izbacuje loptu u korner. Nepunu minutu kasnije odlična šansa i na drugoj strani. Andrija Drljo je sve uradio, izbacio čuvara, šutirao, ali pogađa stativu.

Problem za Bruna Akrapovića u prvom poluvremenu predstavila je i povreda Vahida Selimovića u prvom dijelu utakmice. On je poslije sudara sa Deakom morao van igre, a umjesto njega je na teren ušao Amar Drina.

Zamijenio je Bruno Akrapović kompletan tim na startu drugog poluvremena, a poslije deset minuta igre Neretvanac dolazi do vodstva. Napravili su probleme po desnoj strani napada, odbrana Željezničara je prilično slabo reagovala, Mulalić brani prvi šut, ali drugi Ivana Zubca nije mogao i tim iz Opuzena vodi 1:0.

Tri minute kasnije dobra šansa za Plave, Dražen Dubačkić prijeti glavom nakon centaršuta Hamze Gasala, Blažević brani. U 68. minuti Ernad Babaluk ulazi u kazneni prostor, dolazi u prostor za šut, Blažević na vrijeme izlazi sa svog gola, a lopta se onda od Babaluka odbija u gol-aut, tako da je propala i ta, jedna od rijetkih šansi Plavih.

U razmaku od šezdesetak sekundi Faris Zubanović ima dvije prilike. Prvo je dobio upotrebljivu loptu u kazneni prostor, bio je neometan, ali slabo zahvata loptu i propada ta šansa, da bi onda šutirao u kontra ugao desnom nogom, ali lopta odlazi pored gola.

Mogao je u 78. minuti Ivan Zubac da završi posao, izborio se za šut, dobro zaprijetio, ali Mulalić ovaj put čuva svoj gol i izbacuje loptu u korner. Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao i Neretvanac slavi pobjedu u ovoj utakmici.

U stručnom štabu Željezničaru itekako imaju razloga za zabrinutost nakon prva dva meča u Međugorju. Dosta je rada pred novim trenerom Brunom Akrapovićem i njegovim stručnim štabom, kako bi se poboljašala igra za drugi dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Cocalić, Selimović, Radinović, Galić, Radovac, Karić, Štilić, Amoah, Drljo i Krpić Igrali su još: Drina, Mekić, Babaluk, Šemdin, Radaković, Gasal, Mulalić, Biber, Efendić, Dubačkić, Fočo, Zubanović

NERETVANAC: Bačić, Pandža, Gagula, Medić, Deak, Petriško, Sonko, Krešić, Petrović, Popić, Zubac

Igrali su još: Blažević, Kapović, Batinović, Sesar, Šetka, Perić, Mamadou