(FOTO) Borac pobjedom na korak od titule, sudije ponovo ispod nivoa

Fudbaleri Borca pobijedili su GOŠK rezultatom 3:1 u posljednjoj utakmici 30. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Meč je počeo užasno za ekipu iz Gabele. Već u trećoj minuti, ostali su s igračem manje. Filip Račić je napravio prekršaj, a glavni sudija Dražen Marić se uhvatio za džep i pokazao direktan crveni karton članu GOŠK-a. Domaći su dobru priliku imali u 24. minuti. Lukić je šutirao sa nekoliko metara, odbranio je Vasilj.

Uprkos tome, može se reći da su Banjalučani u prvom dijelu pružili bezidejnu partiju. Ipak, uspjeli su doći do vodstva u završnici prvog poluvremena. Jurilj je ubacio, Jovo Lukić je uspio spustiti loptu do Blagaića, a ovaj je snažnim udarcem savladao nemoćnog Vasilja za 1:0 i rezultat prvog dijela.

U 53. minuti, lider na tabeli je udvostručio prednost. David Vuković je asistirao, a Lukić majstorski petom pogodio. Samo što je meč nastavljen, na drugoj strani je mrežu Borca pogodio Gabrijel Čoko.

Igrao se 69. minut kada su Gabeljani izveli opasan napad, no isti je prekinut zbog navodne ofsajd pozicije koja – ponovljeni snimak je pokazao – očigledno nije postojala.

Ubrzo je Borac stigao do trećeg pogotka – u 76. minuti. Na lijevu nogu se naštimao Hrelja i udarcem sa distance riješio sve dileme oko pobjednika.

Promjena više nije bilo. Tim iz Gabele nije imao snage za nešto više, s obzirom na igrača manje i dva gola zaostatka. Domaći su stigli do još jedne pobjede kojom su se dodatno približili osvajanju titule. Treba, svakako, naglasiti da su sudije ponovo bile ispod nivoa. Glavni arbitar je bio Dražen Marić, dok su mu pomagali Sreten Udovičić i Bojan Makarić.

FK Borac – NK GOŠK 3:1 (Blagaić 44‘, Lukić 53‘, Hrelja 76‘ – Čoko 57‘)