(FOTO) Borac sa dva gola u tri minute ‘riješio‘ Široki Brijeg i preuzeo lidersku poziciju

Pobjedu je slavila ekipa Borca rezultatom 2:0 te su ovom pobjedom Banjalučani preuzeli lidersku poziciju premijerligaške tabele.

Utakmica je riješena u prvih 8 minuta kada je Borac postigao dva gola.

Prvo je Jovo Lukić u 5. minuti iskoristio odličan centaršut Vasilija Terzića i matirao Tomislava Adolfa Tomića za 1:0, da bi do drugog gola Borac došao već tri minute kasnije.

Širokobriježani su napravili grešku, a to je iskoristio Damir Hrelja i zatresao mrežu domaćih za sigurnih 2:0.

Dva gola u samo tri minute prilično su uzdrmale Širokobriježane koji se nisu mogli konsolidovati niti napraviti značajniji pritisak na odbranu Borca, koji bi rezultirao kvalitetnijim šansama.

Tek su u drugom poluvremenu Širokobriježani počeli prijetiti golu Borca, no ekipa Vinka Marinovića uspijevala je držati stvari pod svojom kontrolom i kako se utakmica bližila kraju, tako i sve više usporavala igru te na kraju rutinski sačuvala stečenu prednost od 2 gola razlike.

Borac nakon večerašnje utakmice zauzima prvu poziciju sa 18 osvojenih bodova, dva više od drugoplasiranog Širokog Brijega.

Velež je treći sa 14 bodova, dok je Sarajevo četvrto sa 13.