(FOTO) Borac sa igračem više ostvario pobjedu protiv Veleža

U pretposljednjoj utakmici devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac je ugostio ekipu Veleža. Konačan rezultat susreta glasio je 2:0.

Prvi udarac na utakmici uputio je Borac preko Lukića u petoj minuti utakmice, ali je odlično odbranio Hadžikić.

Samo četiri minute kasnije prijete i Rođeni preko Mlinarića, ali je i Mijatović dobro odbranio i sačuvao svoju mrežu.

U 20. minuti utakmice drugi žuti karton je zaradio Asmir Suljić, za kojeg je tako utakmica bila završena već u prvom dijelu susreta.

U nastavku Borac je iskoristio igrača više i kreirao više prilika, ali udarce Grahovca i Nišića je fenomenalno odbranio Osman Hadžikić.

Golman Rođenih je sasvim sigurno bio prvo ime prvog poluvremena jer je bio najveći razlog zašto je na semaforu na pauzi rezultat glasio 0:0.

Ipak, na početku drugog poluvremena Hadžikić je odmah savladan. Udarac Zorana Kvržića je bio zaista fantastičan i ovo defintivno nijedan golman ne bi uspio odbraniti.

Nastavio je Borac napadati i nakon prvog pogotka. Pokušavali su Banjalučani preko Čavića u 55. minuti, ali je to odbranio Hadžikić.

Na drugoj strani pokušavali su Džafić i Oreš, ali oba udarca su otišla preko gola.

Rođeni su najbolju šansu za izjednačenje imali u 64. minuti utakmice kada je Vehabović oduzeo loptu Kvržiću i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola.

U nastavku oba trenera su napravila nekoliko izmjena, a ponovo je zaprijetio Vehabović u 84. minuti utakmice, ali je i ovoga puta šutirao pored, odnosno preko gola Banjalučana. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao.

Konačan rezultat utakmice od 2:0 postavio je Stojan Vranješ koji je postigao pogodak iz očigledne nedozvoljene pozicije, ali je gol priznat.