(FOTO) Borac teškom mukom savladao Slogu i ponovo Zrinjskom pobjegao na +10

Banjalučki Borac je večeras prekinuo mini seriju od dvije utakmice bez premijerligaške pobjede, te je trijumfom nad Slogom ponovo povećao prednost u odnosu na Zrinjski na deset bodova. Borac je savladao dobojski tim rezultatom 1:0.

Dobojlije su u lošoj formi, a i kad su izgledali bolje ove sezone Borac je na njima popravljao gol razliku, pa se i večeras očekivala lagana pobjeda za Banjalučane.

Meč je i krenuo idealno za Borac, jer je Srđan Grahovac već u devetoj minuti pogodio za vodstvo svog tima nakon asistencije Jakova Blagaića.

Očekivalo se nakon ovog pogotka da Borac potpuno nadigra Slogu i još nekim golom rano riješi pitanje pobjednika, no umjesto toga, Sloga je zaigrala dosta bolje. Desetak minuta nakon gola Grahovca, zicer promašuje Redžić, kojem je Milošević odbranio udarac iz velike šanse.

Borac nije novu šansu imao sve do 30. minute, kada udarac Blagaića glavom brani Trako, a do poluvremena vrijedi istaći i opasan pokušaj Mrkaića, koji je večeras zaigrao umjesto povrijeđenog Dejana Vidića. Lopta je nakon njegovog udarca otišla pored gola.

U 54. minuti iskusni Mrkaić promašuje pravi zicer, lopta mu se odbija nakon odbrane Miloševića, ali on sa samo nekoliko metara iskosa pogađa vanjski dio mreže. U 62. minuti, Lukić se revanšira Mrkaiću za promašaj. Izašao je sam pred Traku, ali nije pogodio.

U 69. minuti, Mrkaić je još jednom pokušao, ali Milošević je bio siguran, a potom je uslijedila serija promašaja Jove Lukića, kojeg je u više navrata Trako sprečavao da postigne gol.

Odbranio je Trako i opasan pokušaj Vukovića, a u završnici meča tempo je ipak opao i Banjalučani su bez većih problema sačuvali svoju prednost.

Borac sada ima 62 boda, deset više od Zrinjskog koji ima meč manje, a odigrat će ga ovog vikenda protiv gradskog rivala Veleža. S druge strane, Sloga je peta sa 38 bodova, dva manje od četvrtoplasiranog Sarajeva, koje ima i utakmicu manje.