(FOTO) Borac u odličnoj utakmici savladao Tuzla City i povećao prednost na vrhu tabele

U okviru 19. kola WWin lige BiH, Borac je večeras na Gradskom stadionu u Banjaluci slavio pobjedu protiv Tuzla Cityja, a konačan rezultat ovog meča glasio je 2:1.

Prva prava prilika na utakmici je viđena već u drugoj minuti, kada je Lukić pokušao iznenaditi gostujućeg golmana, ali je on bio siguran i na taj način je otklonio opasnost ispred svog gola.

Poslije te prilike, Banjalučani su nastavili sa napadima, te su bili opasniji i konkretniji u odnosu na svog protivnika, a u desetoj minuti je Kvržić šutirao nakon kornera, ali se lopta odbila od odbrambenih igrača Tuzlaka, da bi potom šutirao Kulašin, ali bez uspjeha.

Borac je u 12. minuti postigao pogodak, ali je on poništen, jer je Kulašin bio u ofsajdu, a u 14. minuti su i gosti zaprijetili. Šutirao je Pantelić sa 20 metara, ali je lopta otišla preko gola Banjalučana.

Tri minute poslije, Mašović je šutirao glavom, ali lopta je pogodila stativu, da bi na kraju dosuđen i prekšraj za domaći sastav. Ipak, u 25. minuti je banjalučki klub stigao do vodstva.

Iz jednog slobodnog udarca, loptu u protivnički šesnaesterac je ubacio Terzić, a Lukić je bio najviši u skoku i pogodio za 1:0. Nakon primljenog gola, Tuzlaci su zaigrali malo ofanzivnije, ali nisu imali izgledne prilike i mogućnost da dođu do gola.

Međutim, to nije bilo sve od prilika u prvom poluvremenu, s obzirom na to da je Kvržić pred kraj prvog poluvremena poslao loptu do Vukovića, ali je njegov udarac izblokiran.

Ujedno, to je bila i posljednja prilika u prvoj dijelu susreta u Banjaluci, pa je tako Borac na odmor otišao sa prednošću od 1:0.

Nije dugo trebalo Borcu da udvostruči svoju prednost, u 54. minuti večeras odlični Jovo Lukić je postigao svoj drugi gol. Po lijevoj strani se probio David Vuković, prebacio je na drugu stativu do Kvržića, koji lijepo pronalazi Lukića, a ovaj neometan sa nekih pet metara bez problema trese mrežu tuzlanskog tima.

Bilo je tada jasno da će se gosti teško vratiti u meč, no bili su motivisani i imali su svoje šanse. Nekoliko minuta nakon gola Borca, Mirzad Mehanović je napravio istinsku pometnju u zadnjoj liniji Borca, predriblao je nekoliko igrača domaćina, a onda je Mašović zakasnio na njegovo dodavanje.

U 70. minuti na drugoj strani šutira Vasilije Terzić, ali njegov snažan udarac, koji je Lolića iznenadio, završava na prečki i ostaje 2:0. U 79. minuti Mehanović pogađa stativu, ali u 83. minuti, uspijeva pogoditi i vratiti utakmici neizvjesnost. Grahovac je presjekao jedan napad gostiju i pokušao vratiti loptu golmanu Miloševiću. No, sve je dobro pratio Mehanović koji je presjekao pas i potom zaobišao Miloševića te pogodio za Tuzlu.

U 88. minuti, nakon kornera za Tuzlu, izblokiran je pokušaj Nikića, koji nije baš najbolje zahvatio loptu, te je Borac ostao u vodstvu.

Promjena rezultata nije bilo, pa je Borac slavio novu pobjedu. Sada Banjalučani imaju 48 bodova, devet više od drugoplasiranog Zrinjskog. S druge strane, Tuzla je desetom mjestu sa 19 bodova.