(FOTO) Budućnost nakon preokreta savladala Tomislav, Radnik deklasirao Mladost

Na rasporedu su ovog vikenda utakmice 14. kola Prve lige Federacije BiH, a u terminu od 13 sati i 30 minuta, odigrano je prvih šest mečeva.

Radnik je u Hadžićima deklasirao Mladost, a dva pogotka je postigao Bešić, dok je hattrick zabilježio Alagić za ogromnu pobjedu Radnika, koja će Mladosti samo dodatno pogoršati situaciju.

Zvijezda je nakon nemogućnosti da odigra meč protiv Goražda kao domaćin poražena sa 2:0 od Gornjeg Rahića, a oba gola su postignuta u drugom dijelu. Prvi je postigao Fačić, a drugi Čaušević. Vrijedi spomenuti i da je domaćin imao igrača manje kroz najveći dio drugog poluvremena.

Jedinstvo je slavilo minimalnu pobjedu nad Bratstvom pogotkom Imamagića u završnici meča, a crveni karton je kod gostiju dobio Šabić.

Minimalnu pobjedu slavila je i Gradina nad Čelikom, a Berbić je u 74. minuti postigao gol iz penala.

Rudar iz Kaknja je vrlo rano ostao sa igračem manje protiv Simm Baua, nakon isključenja Ajanovića, ali je i u takvom stanju uspio doći do vodstva pogotkom Benjamina Musića, no poravnanje i bod gostima donio je Mehić.

Zanimljiv meč su odigrali Budućnost i Tomislav u Banovićima. Gosti su poveli golom Šiška, a preokret i sigurnu pobjedu domaćima donijeli su Huseinspahić, Berbić i Husić golovima u drugom dijelu.

Vodeći trojac na tabeli su Sloboda sa 30, Stupčanica sa 29 i Goražde sa 25 bodova, ali oni još nisu igrali svoje mečeve. Nakon ovog kola, 25 bodova ima i Simm Bau, kao i Gradina, dok 24 boda ima Budućnost. Tomislav ima 20 bodova, Čelik i Gornji Rahić po bod manje, a slijede Radnik Hadžići i Bratstvo sa po 16 bodova. Bod manje imaju Zvijezda i Jedinstvo, dok su na posljednja tri mjesta Rudar sa 11, te TOŠK i Mladost sa po osam bodova.