Danas je Željezničar odigrao prvu utakmicu kao dio priprema na Zlatiboru, protiv srbijanske Slobode iz Užica. Utakmica je završena rezultatom 3:2 za Željezničar.
Nakon treninga na Zlatiboru, igrači Željezničara su odigrali prvi meč u mješovitom sastavu. Željezničar je bio agresivniji od protivnika, ali je nedostajao nivo uigranosti koji trener Denis Ćorić traži od ekipe.
Plavi su stvorili nekoliko šansi, a Šabić je postigao spektakularan gol za poravnanje. Sloboda je povela golom iz penala, ali je Željezničar brzo izjednačio. U drugom poluvremenu, Željezničar je stigao do preokreta i zaslužene pobjede.
U ekipi su igrali Muftić, Odinaka, Cavnić, Karamarko, Galić, Karić, Đorić, Šabić, Hiroš, Boljević, Krpić, a šansu su dobili i drugi igrači u nastavku meča.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


