Večeras je Borac dočekao Željezničar u Banjaluci u susretu desetog kola Wwin lige BiH, a rezultat je bio 1:0.
Ove sezone i Borac i Željezničar igraju dobro, iako Borac prati loša reputacija zbog suđenja na njihovim utakmicama. U večerašnjem meču je arbitar Mateo Musa izazvao nervozu kod gostiju svojim odlukama, a trener Željezničara Denis Ćorić je dobio žuti karton zbog prigovora.
Utakmica je bila dinamična u prvom poluvremenu, s Borcem koji je imao veći posjed lopte. Banjalučani su prijetili preko Vranješa i Nikolova, a u 35. minuti Kvržić je postigao gol za domaćina nakon ubačaja Herrere.
Željezničar je pokušavao izjednačiti, ali nije uspijevao stvoriti konkretnije prilike. Na kraju, rezultat se nije mijenjao, a Borac sada dijeli prvo mjesto sa Zrinjskim koji ima utakmicu manje. Sarajevo je treće sa 21 bodom, dok je Željezničar četvrti sa 17 bodova.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


