(FOTO) Mlada reprezentacija BiH povela, pa nakon preokreta izgubila od Slovenije

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od odgovarajuće selekcije Slovenije rezultatom 2:1.

Naš nacionalni tim u pozitivnom je ozračju ušao u ovaj duel nakon što se u proteklom periodu radilo relativno dobro i isprobano je dosta mladih talentovanih igrača, a selekcija koja je oformljena imala je za cilj da bude konkurentna u borbi za plasman na smotru najjačih evropskih selekcija ovog uzrasta.

Naš tim nije loše otvorio meč i djelovalo je da će uspjeti ostvariti terensku inicijativu i preuzeti posjed lopte, no brzo nas je presjekla jedna dubinska lopta ka slovenskim napadačima kada je pokazan ofsajd. No, naš tim je psihološki poljuljan nakon ove situacije, te su Slovenci u 20. minuti zaprijetili preko Sešlara, no njegov udarac sa samo nekoliko metara odlazi pored gola.

Nekoliko minuta kasnije, i naš tim je imao dobru šansu, ali je prvo izblokiran Muharemović, da bi u nastavku akcije Bašić šutirao malo pored gola. Do kraja prvog dijela imao je naš tim još nekoliko polušansi, Kahvić se izborio za jednu loptu i iz nezgodne pozicije je prijetio golu gostiju, ali nije bilo promjene. S druge strane, Slovenci su prijetili preko Jevšenaka u završnici prvog dijela, ali nije ni on pogodio, pa je ostalo 0:0.

Bristrić je na otvorenju drugog dijela nagovijestio dobre stvari opasnim udarcem koji je pogodio vanjski dio mreže, da bi već u 53. minuti napadač Olimpije spustio jednu dugu loptu i snažnim udarcem, uz pomoć odbrane gostiju, pogodio mrežu Slovenije.

Slovenci nisu zaslužili po prikazanom prije našeg pogotka da ovaj meč izgube, a do poravnanja su stigli u 68. minuti, kada je Kahvić ispucao loptu nakon ubačaja samo do Begića. Ovaj je preciznim udarcem matirao nemoćnog Šahinovića.

Primljeni gol izazvao je konfuziju u našim redovima, a to se najbolje vidjelo u 72. minuti, kada je Cipot pogodio za preokret Slovenije. Tačnije, pogođen je za preokret. Nikako nisu naši igrači uspijevali da izbace loptu iz našeg kaznenog prostora tokom jednog napada Slovenije, a na gol liniji je ona došla do Omerovića, koji u pokušaju da je izbaci pogađa Cipota, a lopta se odbija u našu mrežu.

Kapiten Bašić je u nekoliko navrata prijetio gostima i kroz solo prodore i kroz pokušaje sa distance, a do kraja je bio najagilniji u našoj reprezentaciji, no nije uspio pogoditi mrežu Slovenije, te je meč okončan pobjedom gostiju. Tako nam je već sada put ka plasmanu na Evropsko prvenstvo izuzetno otežan.