(FOTO) Nevres Fejzić zaključao mrežu na Grbavici, Tuzla City ostvarila važnu pobjedu protiv Željezničara

FK Željezničar je ugostio ekipu FK Tuzla City na stadionu Grbavica u okviru 25. kola m:teel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat susreta glasio 1:0 u korist gostiju.

Prvu priliku na utakmici imao je Nedim Mekić koji je šutirao u petoj minuti utakmice, ali lopta je otišla daleko od gola. Nekoliko minuta nakon toga dva pokušaja Hodžića, ali ponovo bez pogotka za Plave.

Lijepa akcija gostiju desila se u 20. minuti utakmice kada je šutirao Nukić sa ivice kazneno prostora, ali je Bender odbranio njegov udarac. Samo pet minuta nakon toga gosti su poveli na Grbavici.

Nukić je centrirao, a Karić glavom šutira i pogađa za 1:0. Bendera je dodatno omelo to što je lopta pogodila Drinu nakon udarca Karića.

Do kraja prvog poluvremena Željezničar je imao nekoliko šansi preko Santosa, ali konkretnijih prilika nije bilo. Osim toga Štilić je imao jedan slobodan udarac koji je ipak završio samo u korneru.

Odmah na poluvremenu Alihodžić je napravio dvije zamjene, te su u igru ušli Joseph Amoah i Sulejman Krpić, ali ni oni nisu mogli pomoći Željenzičaru.

Drugo poluvrijeme obilježio je nevjerovatni Nevres Fejzić koji je redom branio udarce Benjamina Šehića u 52. minuti utakmice, Nedima Mekića u 55. minuti utakmice, te u 58. minuti udarac Semira Štilića.

Igrala se 67. minuta utakmice kada je crveni karton, odnosno drugi žuti karton zaradio Diaby zbog faula nad Santosom. U 76. minuti utakmice nova nevjerovatna odbrana Nevresa Fejzića, a ovoga puta odbranio je udarac Amoaha.

U 83. minuti videna je pomalo komična situacija, crveni karton je pokazan Sulejmanu Krpiću, ali greškom, te je glavni sudija Gedžić promijenio odluku na asistenciju pomoćnika, te dao žuti karton Dženisu Beganoviću.

Do kraja utakmice Krpić je imao šansu u 90. minuti utakmice, ali pogotka nije bilo, te je Tuzla City slavila novu pobjedu.