(FOTO) Pobjeda Plavih za kraj priprema u Hercegovini

FK Željezničar danas je na stadionu Bare u Čitluku u okviru prijateljskog meča savladao ekipu NK Hrvace, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 2:0.

Prvu pravu priliku u uvodnih desetak minuta meča u Čitluku je imao hrvatski niželigaš preko Šarića, koji je pokušao savladati Muftića, ali se lopta odbila u korner poslije njegovog udarca.

Već u narednom napadu, sudija je svirao slobodni udarac za Plave, kojeg je izveo Boljević, ali je pogodio samo živi zid.  Igrala se 15. minuta kada je Radinović pokušao ugroziti protivniči gol iz slobodnjaka, ali i njegov udarac je bio veoma loš.

Tri minute kasnije, Drina je izgubio jednu loptu na 25 metara od svog gola, ali fudbaleri Hrvaca nisu iskoristili njegovu grešku. Pokušao je potom ponovo Boljević da postigne pogodak, ovaj put sa 18 metara, ali njegov udarac je zaustavio golman Hrvaca.

U 29. minuti se Radovac dobro oslobodio svog čuvara, ali je loše šutirao sa 18 metara, a onda je u 31. minuti viđena najbolja prilika na meču. Boljević je šutirao sa desetak metara iskosa, ali se lopta od jednog protivničkog igrača odbila, te je završila u korneru.

Krpić je u 35. minuti pokušao glavom da postigne pogodak nakon centaršuta Galića, ali nije bilo opasnosti po gol Hrvaca. Pred kraj prvog poluvremena, Boljević je u jednom napadu centrirao sa desne strane, ali je siguran bio Muratspahić.

Međutim, to nije bilo sve od uzbuđenja u prvom poluvremenu, budući da je već u narednom napadu bilo opasno pred golom Plavih, ali gosti nisu uspjeli da dođu do vodstva. Ujedno, to je bila i posljednja prilika u prvom dijelu meča, koji se završio bez pogodaka.

Drugi dio meča je počeo prilikom gostujuće ekipe, koja je zaprijetila preko Da Silve, ali je golman Plavih sigurno intervenisao. Potom se Hiroš našao u prilici, šutirao je sa 16 metara iskosa, ali je to bilo lagan plijen za Budimira, a nakon toga, Plavi dolaze u vodstvo.

Veći dio posla je odradio Amoah, koji je probio po desnoj strani, a onda je odigrao povratni pas za Boljevića, koji je uhvatio loptu i šutirao iz prve, te je na rutinski način savladao protivničkog golmana.

Poslije vodećeg gola kluba sa Grbavice, uslijedila je mnogo bolja igra Plavih, koju su krunisali u 68. minuti, kada su postigli i drugi gol na utakmici.

Lopta se nakon šuta Radakovića odbila od stativu i golmana Hrvaca, a prvi do nje je došao Mekić, a onda ju je pospremio u mrežu za 2:0.

Do kraja utakmice, više nije bilo ozbiljnijih prilika, pa su na kraju Plavi, zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu, došli do pobjede protiv hrvatskog niželigaša.

FK Željezničar – NK Hrvace 2:0 (Boljević 57‘, Mekić 70‘).