(FOTO) Posušje nadigralo Igman i slavilo zasluženu pobjedu

U uvodnim minutama današnjeg susreta se uglavnom igralo na sredini terena, a već u šestoj minuti je viđen težak sudar Ćubrila i Begića.

Begić je tom prilikom pao na glavu Ćubrilu, te ja na kraju iznesen sa terena, a u narednom napadu, Posušje je stiglo do vodstva.

Mandić je dobio upotrebljivu loptu, šutirao je, ali je njegov udarac odbranio Ćeman. Međutim, lopta se odbila od Sipovića i završila je iza leđa golmana Igmana.

U 11. minuti se Bojo odlučio na udarac sa 20 metara, ali lopta je otišla preko gola domaćeg sastava, a samo minut kasnije, klub sa Mokrog doca je imao veliku priliku.

Mandić je opet izašao sam pred Ćemana, šutirao je, ali je golman gostujućeg sastava njegov udarac zaustavio glavom. Pritisak Posušja se nastavio i u narednim minutama i na kraju se isplatio u 15. minuti.

Tada je Kamenar centrirao iz kornera, Marić je glavom loptu prebacio na drugu stativu, gdje je usamljen bio Boban, koji je bez većih problema savladao Ćemana.

U 25. minuti je viđena prva prava prilika za ekipu Igmana, ali je defanzivac Posušja otklonio opasnost ispred svog gola, a potom je u 27. minuti Boban sjajno pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola.

Igrala se 35. minuta kada je Boban poslao loptu do Begića, koji je pokušao uposliti Mandića, ali je Ćeman pokupio loptu, a u 40. minuti su sjajno akciju kreirali Bešlić i Mandić. Ovaj prvi je šutirao, ali pravo u golmana klupa iz Konjica.

I kada su svi mislili da će Posušje nakon prvih 45 minuta imati vodstvo od dva gola razlike, klub sa Mokrog doca je u 45. minuti stigao i do trećeg gola na današnjoj utakmici.

Brković je centrirao iz kornera, lopta je pala na dva metra od gola Igmana, a u toj situaciji se najbolje snašao Lučić, koji je postigao pogodak za 3:0 i kraj prvog dijela susreta na Mokrom docu.

Drugi dio susreta je počeo prilikom Bobana, koji je šutirao sa lijeve strane, ali je Oremuš izbacio loptu u korner, a onda je Marić pokušao glavom poslije centaršuta Brkovića, ali je lopta otišla pored gola Igmana.

U 54. minuti je Brković pokušao ugroziti protivnički gol sa 20 metara, ali je njegov udarac izblokirao Sipović, a 60. minuti je Bodul centrirao, golman Posušja je napravio lošu reakciju, ali je svoj gol spasio Lučić.

Prilika nije bilo sve do 71. minute, kada je domaći sastav imao opasan napad, ali je na vrijeme istrčao golman gostujućeg sastava, te je ispucao loptu ispred jednog igrača Posušja.

Novu šansu je Posušje imalo u 73. minuti, a udarac Joaa Ericka sa 17 metara je otišao malo preko gola Igmana. Dvije minute kasnije, Begić je poslije ubačaja Rozića pokušao da savlada Ćemana, ali je lopta otišla pored gola gostujućeg sastava.

Igrala se 80. minuta, kada je Igman uspio da smanji prednost Posušja, a u listu strijelaca za klub iz Konjica se upisao Mersudin Ahmetović.

Kod gola iskusnog napadača, prethodno je dobar posao napravio bivši fudbaler Sarajeva, Mirko Oremuš, koji je pripremio zicer za njega, a on je bez većih problema postigao gol.

Do kraja susreta, viđen je još jedan gol u mreži Igmana. U 93. minuti konačan rezultat od 4:1 za Posušje je postavio Vinko Rozić.

Posušje – Igman 4:1 (Boban 15‘, Lučić 45‘, Rozić 93‘, – Sipović (autogol, 8‘), Ahmetović 80‘).