(FOTO) Posušje rutinski protiv Laktaša za plasman u narednu rundu Kupa

Još jedna utakmica osmine finala Kupa BiH je odigrana danas. Po izuzetno katastrofalnom terenu, Posušje je na Mokrom docu uspjelo doći do pobjede protiv Laktaša. Konačan rezultat ovog susreta je glasio 2:0.

Susret na Mokrom docu je bio riješen već u prvom poluvremenu, u kojem je Posušje postiglo dva gola, što im je bilo dovoljno da ostvare plasman u narednu fazu Kupa BiH.

Junak u pobjedi Posušja je bio Dario Pavković, koji je bio dvostruki strijelac u trijumfu svoje ekipe protiv Laktaša, budući da je protivničku mrežu pogađao u drugoj i 22. minuti današnjeg susreta.

Sa dva gola Pavkovića u prvom dijelu ovog susreta, Posušje je uspjelo da savlada Laktaše, te da na kraju izbori četvrtfinale Kupa BiH.

HŠK Posušje – FK Laktaši 2:0 (Dario Pavković 2‘, 22‘).

Podsjetimo, pored Posušja, danas su plasman u četvrtfinale Kupa BiH ostvarili Zrinjski i Jedinstvo. Plemići su bili bolji od Slavije sa 3:0, dok je ekipa ih Bihaća poslije boljeg izvođenja penala dobila GOŠK iz Gabele.