(FOTO) Rutinska pobjeda Zrinjskog u hercegovačkom derbiju za nastavak snova o tituli

Zrinjski je večeras u posljednjem susretu današnjeg programa 30. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:0 savladao Široki Brijeg. Mostarskom timu bila je to osma uzastopna ligaška pobjeda, čime je nastavio lov na titulu, iako će do nje teško doći.

Zrinjski je od početka večerašnjeg meča izvršio ogroman pritisak na protivnički gol, ali u nekoliko navrata nisu bili precizni napadači domaćih. Doduše, jednu šansu je promašio i stoper Magdić, a gol je visio u zraku prije nego je Zrinjski poveo sa bijele tačke. Sudija Bandić iz Gruda dosudio je kontroverzan penal nad Ćužeom, a siguran egzekutor bio je Nemanja Bilbija, koji je sa bijele tačke uglavnom hladnokrvan ove sezone.

Igrala se 20. minuta kada je Zrinjski poveo, a samo tri minute kasnije udvostručio je svoje vodstvo. Ubacio je Kiš iz kornera, Bilbija je glavom uspješno prebacio do Magdića na drugoj stativi, koji je uspio loptu dovoljno zakačiti da je skrene u mrežu iza leđa Ivana Puljića, i donese Zrinjskom vrlo komotno vodstvo.

Odmah je mostarski tim oborio tempo igre, svjesni su bili domaći da nema potrebe da se troše uoči srijede i utakmice sa Borcem u Kupu BiH, a Široki Brijeg je uspostavio blagu terensku inicijativu, no bez ozbiljnijih prijetnji po gol Zrinjskog.

Prvi dio je tako okončan sa 2:0, a Zrinjski je imao kontrolu terena i u drugom poluvremenu, u kojem je čak postigao još jedan gol, no on je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Bila je prilično evidentna nemoć gostiju da ozbiljnije ugroze gol Zrinjskog, koji je do kraja stvorio još nekoliko šansi, no promjene rezultata nije bilo sve do 88. minute kada je dosuđen još jedan penal za Zrinjski. Prekršaj je napravljen nad Magdićem, a iskusniji igrači Zrinjskog izvođenje jedanaesterca dopustili su mladom Marku Kozini, koji je večeras debitovao za Zrinjski. Uz velike ovacije publike, Kozina je uspješno realizovao penal za velikih 3:0 na kraju utakmice.

Zrinjski sada ima 67 bodova, dva manje od Borca, no Borac ima utakmicu manje. Široki ima 35 bodova i osmi je na tabeli.