(FOTO) Sarajevo bez problema savladalo Radnik iz Hadžića u pripremnom meču

Fudbaleri Sarajeva su u prijateljskoj utakmici u Čitluku savladali Radnik iz Hadžića 4:0.

Vidjelo se u ovom meču da su pripreme tek u početnoj fazi, da je ekipa pod velikim opterećenjem na treningu i da su “teške noge”. Imalo je Sarajevo više od igre i prvu priliku već u četvrtoj minuti kada Hamza Čataković šutira, ali slabo.

U 12. minuti Bordo tim vodi. Hamza Čataković je dobio loptu u kaznenom prostoru, dodao do Almedina Ziljkića, koji nalazi prostor za šut i pogađa za 1:0.

Imao je Bordo tim nakon toga nekoliko šuteva, ali bez većih opasnosti po gol Jasmina Kršića, tako da se na poluvrijeme otišlo sa vodstvom Sarajeva 1:0.

Mijenjao je dosta Simon Rožman, već nakon pola sata igre je ubacio petoricu novih igrača, na poluvremenu još, pa onda i nakon sat vremena igre ubacio je i Renana Oliveiru, Ajdina Hasića, Adalberta Penarandu i Nemanja Anđušića. Upravo Anđušić i Hasić donose drugi gol Sarajeva u 65. minuti. Odličnu loptu je poslao Anđušić iza odbrane Radnika, a Hasić se snašao, izbacio čuvara i pogodio za 2:0.

Do kraja utakmice Sarajevo još dva puta pogađa mrežu Radnika. Prvo je Nemanja Anđušić pogodio na asistenciju Durakovića, a onda je po drugi put asistirao, ovaj put Renanu Oliveiri za velikih 4:0 i konačan rezultat

Sarajevo u nedjelju putuje u Umag gdje će nastaviti pripreme, a tamo im slijede i nove pripremne utakmice.

Sarajevo je krenulo u sastavu: Rogić, Aničić, Čelik, Beganović, Radović, Buljubašić, Mustafić, Matanović, Ziljkić, Kyeremeh i Čataković

Igrali su još: Ljukovac, Mehmedović, Hamzić, Nurković, Pločo, Mušija, Soldo, Đuričković, Kapetanović, Duraković, Krdžalić, Hasić, Anđušić, Renan, Penaranda, Mehić

Radnik je počeo u sastavu: Kršić, Kovačević, Jusupović, Kobašević, Sabljiva, Rizvo, Oputa, Bešić, Jašarević, Konjhodžić, Nargalić.