(FOTO) Sarajevo porazom od Rige završilo pripreme u Antaliji

FK Sarajevo danas je doživio poraz od FC Riga u posljednjoj prijateljskoj utakmici na ovosezonskim pripremama u Antaliji, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 2:1.

U prvih pet minuta nije bilo većih uzbuđenja, a onda je prva prilika za Sarajeva stigla dvije minute kasnije. Frane Čirjak je odlično centrirao iz kornera, a na drugoj stativi je bio Adnan Džafić, koji je pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola Rige.

Nekoliko minuta kasnije, ponovo se u prilici našo Čirjak, koji je šutirao sa nekih 16 metara nakon lijepe akcije, ali njegov udarac je izblokiran od strane Rige.

Novu priliku je Bordo klub imao u 16. minuti. Opet je u akciji učestvovao agilni Čirjak, koji je na sredini terena napravio višak, potom je dodao loptu do Džafića, ali je njegov udarac sa nekih 20 metara bez ikakvih problema zaustavio golman Rige.

U 22. minuti je Riga tražila penal, ali se sudija nije oglasio, a nakon toga je ekipa iz Latvije preuzela terensku inicijativu i bila je aktivnija, odnosno opasnija u fazi napada.

Tako je ekipa iz Latvije u 32. minuti ponovo tražila penal, kada je jedan igrač ovog tima nakon greške Dizdarevića tražio najstrožiju kaznu, ali sudija nije pokazao na bijelu tačku.

Ipak, pred kraj prvog poluvremena, Riga je stigla do vodstva i to iz jako diskutabilnog penala, koji je glavni arbitar dosudio nakon što je lopta navodno u ruku pogodila jednog fudbalera Sarajeva.

U prvi mah sudija nije mislio dosuditi penal, ali je onda promijenio svoju odluku i pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač najstrožije kazne je bio Ramires, koji je Belmina Dizdarevića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

U drugom poluvremenu, trener Sarajeva, Mirza Varešanović, promijenio je kompletan tim, a u prvoj prilici u nastavku za Bordo ekipu su se našli Almedin Ziljkić i Daniel Avramovski.

Prvi je šutirao, ali njegov udarac je odbranio golman protivničke ekipe, da bi drugi natrčao na odbijenu loptu, ali je izblokiran njegov pokušaj

Nakon toga prilika nije bilo sve do 60. minute kada je Riga zaprijetila golu Sarajeva. Poslije centaršuta sa lijeve strane, jedan igrač ove ekipe je šutirao glavom, ali je golman Bordo kluba imao lagan zadatak.

Već u sljedećoj minuti se desio opasan napad Bordo ekipe, ali ispred Renana Oliveire u posljednji trenutak je reagovao štoper Rige.

Sarajevo je poslije toga imalo dvije dobre prilike, ali Varešanović i Francis Kyeremeh nisu uspjeli savladati golmana Rige, a prije toga je klub iz Latvije mogao doći do 2:0 nakon loše reakcije odbrane Bordo kluba, ali je sjajno intervenisao čuvar mreže sa Koševa.

Igrala se 69. minuta kada je Riga, ipak, uspjela da udvostruči svoju prednost. Poslije jako lijepe akcije, igrač kluba iz Latvije je uspio da prevari golmana Sarajeva i pogodi njegovu mrežu.

Deset minuta kasnije, Sarajevo je uspjelo da dođe do utješnog pogotka sa bijele tačke. U šesnaestercu je oboren Varešanović, a siguran pogodak sa bijele tačke je postigao Ziljkić, koji je golmana poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Do kraja susreta su obje ekipe imale po jednu dobru priliku, ali nisu uspjele da postignu pogodak, pa je tako Bordo klub doživio poraz rezultatom 2:1.