(FOTO) Sarajevo sa dva pogotka u prvom poluvremenu došlo do pobjede protiv Zvijezde 09

Sarajevo je ostvarilo pobjedu u devetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bordo tim je savladao ekipu Zvijezde 09 sa 2:0.

Prva velika prilika vidjela se u devetoj minuti utakmice kada je nakon loše intervencije Damjanovića, Avramovski je šutirao na prazan gol sa 20 metara, ali lopta je otišla pored gola.

Samo dvije minute gosti su uzvratili preko Godsvila, ali je njegov udarac odbranio Rogić. Iz kornera koji je uslijedio šutirao je Blažević, ali lopta ide pored gola.

Sarajevo je u nastavku prijetilo sa dva udarca sa distance, ali šuteve Hasića i Avramovskog je odbranio Damjanović.

Igrala se 23. minuta utakmice kada je Sarajevo povelo nakon pogotka Renana Oliveire, a njemu je asistirao Beganovića sa desne strane.

Prije drugog pogotka, Sarajevo je imalo još tri velike šanse. Mustafić je šutirao iz slobodnog udarca, ali Damjanović je bio siguran.

Nakon toga pokušao je Avramovski, koji je ponovo promašio prazan gol, ali ovoga puta glavom sa svega nekoliko metara. Posljednja šansa prije gola bio je udarac Ziljkića, ali je bio neprecizan.

Konačan rezultat u prvom poluvremenu od 2:0 postavio je Slaviša Radović nakon odličnog duplog pasa sa Renanom Oliveirom, te se sa tim rezultatom otišlo na pauzu.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je i nivo igro bio dosta usporeniji.

Sarajevo je imalo sjajnu priliku u 50. minuti utakmice kada je Đuričković šutirao glavom nakon centaršuta Radovića, ali je siguran bio Damjanović.

Samo dvije minute kasnije nova šansa za Sarajevo, ovoga puta šutirao je Avramovski, a ovoga puta stativa je bila saveznik gostiju.

Do kraja igralo se uglavnom na sredini terena uz mnogo grešaka na obje strane, te je na kraju Sarajevo slavilo sa 2:0.