(FOTO) Sarajevo se patilo u drugom dijelu, ali zabilježilo novu pobjedu pod Rožmanom

Već u četvrtoj minuti je zaprijetio gostujući sastav. Lopta je stigla do kapitena Ziljkića na lijevu stranu koji je ušao u sredinu i šutirao, no Irfan Fejzić je majstorski zaustavio njegov udarac. Tri minute nakon toga, Mašović je ubacio sa desne strane u sredinu, Šerbečić vratio loptu u ruke Šahinoviću, domaći su tražili indirektan udarac, no od toga nije bilo ništa.

Nova prilika za Sarajevo je viđena u osmoj minuti susreta. Čataković je sjajno proigrao Renana koji se u presudnom trenutku okliznuo, pa je Nevres Fejzić imao dovoljno vremena da se postavi i pravovremeno reaguje, te još jednom spasi domaće. Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 17. minute susreta kada je Mirzad Mehanović izveo slobodnjak sa velike udaljenosti i pokušao iznenaditi Šahinovića, no lopta je otišla pored gola.

Sarajevo je u 27. minuti udvostručilo prednost. Almedin Ziljkić je fantastičnom varkom tijela izbacio Dinu Ćorića iz igre i onda matirao Nevresa Fejzića za 2:0 Sarajeva. Šest minuta kasnije Beganović je uposlio kapitena Sarajeva čiji mlak udarac brani golman Tuzlaka da bi potom uslijedio period bolje igre domaćeg sastava na ovom susretu.

Prvo je u 36. minuti susreta Bihorac šutirao glavom pored gola nakon čega je Nukić uposlio Mehanovića koji nije najbolje zahvatio loptu koja je otišla preko gola. U 42. minuti susreta Šahinović brani udarac glavom Bihorca da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade golman Sarajeva fantastično zaustavio dalekometni udarac Delimeđca i odbio loptu u korner.

Upravo nakon tog kornera su Tuzlaci mogli smanjiti prednost Bordo sastava. Mirzad Mehanović je izveo udarac iz ugla, pronašao Faruka Bihorca koji pogađa prečku sa vanjske strane što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu susreta na stadionu Tušanj, pa se na odmor od petnaest minuta otišlo pri vodstvu gostujućeg sastava rezultatom 2:0.

Prvo uzbuđenje u nastavku je viđeno ispred gola Sarajeva. Igrala se 50. minuta susreta kada je Mirzad Mehanović šutirao iz slobodnjaka, ali je njegov udarac otišao preko gola da bi šest minuta kasnije Tuzlaci smanjili prednost Sarajeva. Mirzad Mehanović je izveo korner, a Mustafa Šukilović lijepim udarcem glavom matirao Šahinovića za 2:1.

U 67. minuti susreta Penaranda je pokušao šutirati, ali je lopta došla do Ivana Ikića koji je šutirao iskosa sa lijeve strane, no njegov pokušaj je završio na stativi gola Fejzića, te je rezultat ostao nepromijenjen. Dvije minute kasnije pokušao je Ziljkić ugroziti gol Fejzića, no njegov pokušaj je završio pored gola tuzlanskog sastava.

Fudbaleri obje ekipe kao da su se umorili nakon gotovo 70 minuta igranih po nevjerovatnim vremenskim uslovima, pa do kraja susreta nismo vidjeli prilike za pogodak, te je Sarajevo zabilježilo drugu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi BiH. Izabranici Simona Rožmana su trenutno drugoplasirani na tabeli sa šest osvojenih bodova dok je Tuzla City na sedmoj poziciji sa tri osvojena boda.

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 2.000. Sudija: Gedžić Darko (Brčko). Žuti kartoni: Bošnjaković (Tuzla City), Buljubašić, Penaranda, Mustafić (Sarajevo). Strijelci: 0:1 – Čataković (19), 0:2 – Ziljkić (27), 1:2 – Šukilović (56).

Tuzla City: Fejzić; Ćorić (46. Nikić), Bihorac, Šukilović, Hodžić; Delimeđac (86. Sejdović), Karjašević (70. Kobiljar), Mehanović, Mašović (64. Jašaragić), Nukić (64. Pantelić); Hadžić. Trener: Milenko Bošnjaković.

Sarajevo: Šahinović; Beganović, Šerbečić (74. Aničić), Soldo, Duraković; Buljubašić (46. Zeljković), Vrančić, Avramovski (60. Mustafić), Ziljkić, Čataković (60. Ikić); Renan (60. Penaranda). Trener: Simon Rožman.