(FOTO) Sloboda povela, pa doživjela težak poraz od Zrinjskog

Fudbaleri Zrinjskog ugostili su danas u vrlo uzbudljivom susretu 30. kola m:tel Premijer lige BiH Slobodu iz Tuzle. Meč je okončan rezultatom 4:1.

Dva tima su došla u različitim raspoloženjima u utakmicu, i može se reći, sa različitim nivoom angažmana i želje, s obzirom na to da je Zrinjski u prošlom kolu osigurao osvajanje naslova, dok je Sloboda u vrlo teškoj poziciji i do kraja joj treba baš svaki mogući bod.

Tuzlaci su bili vrlo agresivni od starta utakmice i probali su tri puta nakon samo sedam minuta, a njihove šanse uglavnom su dolazile iz vrlo visokog i aktivnog presinga, kojim su nastojali omesti domaće u prvoj liniji kreacije napada.

Saša Maksimović je u osmoj minuti odlično pratio loptu i golmana Marića, koji je pogriješio. Maksimović je oteo loptu i uspio pogoditi za potpuno zasluženo vodstvo gostiju.

Bila je do tog momenta Sloboda iznenađujuće aktivna, ali Zrinjski kao da se probudio nakon primljenog pogotka. Šest minuta bilo je dovoljno domaćinu da dođe do poravnanja. Nakon ubačaja Bekića sa lijeve strane dobro se snašao Franko Sabljić, koji postiže lijep gol za izjednačenje.

Nije dugo rezultat bio neriješen. Zrinjski je bio bolji tim nakon poravnanja u 29. minuti stiže do vodstva. Nakon dodavanja mladog Prskala, koji je odigrao odličan meč, u 29. minuti je Matija Malekinušić pogodio za vodstvo Zrinjskog, nakon čega Slobodi nije bilo povratka.

Igrao je tuzlanski tim hrabro, nastojao je napasti domaće svaki put kad je to bilo moguće, ali Zrinjski je uživao u takvoj igri i generalno se može reći da je Pranjić odradio jako solidan posao u podizanju kvaliteta igre svog tima. Ipak, Zrinjski nije tim sa kojim se lako nadigravati a Sloboda je to danas na svojoj koži najbolje osjetila. Igrala se 57. minuta kada je Bilbija nakon ubačaja sa desne strane zatresao mrežu Slobode za komforno vodstvo svog tima.

Pokušavala je Sloboda do kraja da se vrati i imala je neke šanse, imao je šanse i Zrinjski, ali je na kraju mostarski tim preko rezerviste Tomislava Kiša stigao do još jednog gola. On je jako lijepo pogodio u 84. minuti za konačnih 4:1.

Zrinjski sada ima 72 boda, dok je Sloboda ostala na 29 bodova i pretposljednja je na tabeli.