(FOTO) Sloboda slavila ubjedljivu pobjedu protiv Tomislava

Već na samom startu utakmice, tačnije u četvrtoj minuti, viđeno je prvo uzbuđenje. U prilici se našao Dilaver, ali je odbrana gostiju odlično reagovala.

Dvije minute kasnije, Dervišagić je pokušao da ugrozi protivnički gol, ali je njegov udarac odbranio Šehović, a u devetoj minuti, Kalesić je ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, dok je Ćerdić intervenisao.

Šehović je u 11. minuti odbranio pokušao Kurtalića, da bi potom zaustavio udarac Kalesića, a onda je uslijedila kontra gostujućeg tima. Šiško je ubacio, Ćerdić pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola Muminovića.

Poslije toga su se gosti oslobodili početnog pritiska, a u 22. minuti je lopta stigla do Banovića, ali je on bio u ofsajdu. Potom je Ćerdić blokirao udarac Dilavera, a onda je Radoš izbacio loptu u igru.

Prijetio je Tomislav, imao je još nekih dobrih prilika, ali su kažnjeni za promašaje i to u 34. minuti. Dervišagić je doveo Slobodu u vodstvo poslije sjajnog centaršuta Ćivića.

Budući da do kraja prvog poluvremena više nije bilo prilika na obje strane, Slobode je nakon prvog poluvremena imala vodstvo od jednog gola razlike.

Na samom otvaranju drugog dijela meča, Sloboda je imala veliku priliku preko Dilavera, koji je šutirao sa dva metra, ali je lopta otišla preko gola, a onda je uslijedio šok.

Banović je u 56. minuti pogodio za 1:1, i to poslije prvog ozbiljnog napada gostiju u drugom poluvremenu, a rezultat se nije mijenjao sve do 67. minute, kada je tuzlanski sastav ponovo stigao do vodstva, a ovaj put se u listu strijelaca upisao Husejinović. On je sjajno izveo slobodan udarac, Dervišagić u šesnaestercu nije dirao loptu, pa je njemu pripisan pogodak za 2:1.

Poslije drugog gola Slobode, tuzlanski klub je nastavljao sa napadima, pa je u 78. minuti stigao do novog gola i rezultata od 3:1. Dervišagić je postigao svoj drugi gol na ovom meču.

Pet minuta kasnije, na semaforu je bilo 4:1 za Slobodu, a ovaj put je pogodak za Tuzlake postigao Dilaver i svojim golom je riješio pitanje pobjednika na Tušnju, budući da do kraja meča više nije bilo šansi na obje strane.

Nakon ove pobjede, Sloboda se nalazi na prvom mjestu sa 30 bodova, dok je Tomislav završio na šestoj poziciji i na svom kontu ima 19 osvojenih bodova.

FK Sloboda – HNK Tomislav 4:1 (Dervišagić 35‘, 79‘, Husejinović 68‘, Dilaver 82‘, – Banović 56‘)