(FOTO) Stupčanica bolja od Željezničara u finalu Hasetovog memorijala

Poslijepodnevni program Memorijalnog turnira Asim Ferhatović Hase donio nam je tri utakmice.

U utakmici za treće mjesto Unis je savladao Mošćanicu sa 6:4, a nakon toga je uslijedilo revijalni meč između ekipa Humanih zvijeda i reprezentacije Grada Sarajeva. Gledaoci su imali priliku uživati u majstorijama Zajka Zebe, Bulenda Biščevića, Bojana Regoje, Milana Muminovića, Nermina Muzura, Muamera Svrake, Nermina Jamaka i drugih.

Nakon toga je odigrano i finale, gdje su snage odmjerile ekipe Stupčanice i Željezničara (4:2).

Stupčanica je povela u 15. minuti pogotkom Ahmeda Sokolara, a tri minute kasnije poravnao je Ali Pašić. Vrijedi istaći da su obje ekipe imale veliki broj prilika u prvom dijelu, no golmani Deni Šehović i Rifet Imširović su briljirali.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru Stupčanice. U 26. minuti bilo je 2:1 nakon pogotka Selmira Starogorca. U 35. minuti iz slobodnog udarca je sjajno pogodio Sanel Sokolar. Tri minute kasnije za 4:1 je pogodio Emrah Kahriman, a pred sami kraj autogol Stupčanice je zaokružio utakmicu konačnim rezultatom od 4:2.

Za najboljeg igrača turnira proglađen je igrač Stupčanice Emrah Kahriman, najbolji golman je bio njegov saigrač Rifat Imširović, dok je listu strijelaca predvodio Ajdin Drina (Radnik Hadžići) sa deset postignutih golova.