(FOTO) Velež deklasirao protivnika: Halilović pogodio iz kornera, Raphael dizao publiku na noge

Fudbaleri Veleža su u drugoj pripremnoj utakmici ove zime do vrha napunili mrežu Neretvanca iz Opuzena i sa ubjedljivih 7:0 ostvarili pobjedu.

Tokom čitave utakmice Velež je dominirao, stvarao šanse, pa ne bi bilo nezasluženo i da su postigli još koji pogodak inferiornoj ekipi iz komšiluka.

Prva dva gola postigao je Emir Halilović, i to prvi eurogol, a drugi nakon što je oduzeo loptu protivniku i onda sa šesnaest metara pogodio za 2:0. Treći pogodak u prvom poluvremena postigao je Nermin Haskić nakon asistencije Marka Karamarka za 3:0 u prvom poluvremenu.

U 65. minuti Emir Halilović kompletira hettrik i to na kakav način, pogodio je direktno iz kornera za 4:0, a tri minute kasnije iz penala je strijelac i Sijamija.

Novajlija na treninzima Veleža, Raphael Lea‘i, reprezentativac Solomonskih ostrva koji ima zavidnu statistiku golova u svojoj domovini, nastavio je golgetersku seriju i u dresu Rođenih. Iskoristio je asistenciju Emira Halilovića i pogodio za 6:0, a svojom atraktivnom proslavom pogotka izmamio je aplauze stotinjak navijača Rođenih.

Raphael je i par minuta kasnije u glavnoj ulozi. Đorđe Pantelić mu je dodao loptu, on šutirao i pogodio prečku, a lopta se odbija do Kadrića koji je šalje u mrežu za 7:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Za Velež su igrali: Bogdanović, Karamarko, Zvonić, Zeljković, Ćuković, Pršeš, Šikalo, Vehabović, Halilović, Anđušić, Haskić.

U igru su ušli: Hadžikić, Raphael Lea‘i, Sijamija, Pantelić, Dejanović, Bajrić, Domić, Kadrić, Džanković