(FOTO) Velež na krilima Haskića i Džafića savladao Posušje

FK Velež je ostvario pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Rođeni su savladali ekipu Posušja sa 2:1.

Na samom ovaranju utakmice viđena je dobra šansa u drugoj minuti preko Mlinarića, ali je istu pomenuti fudbaler upropastio.

U nastavku utakmice svoje udarce oprobali su Pršeš, oreč i Oliveria u prvom poluvremenu, ali njihovi udarci nisu pronašli put do mreže.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, te smo generalno gledali jedan dosta loš susret bez pravih prilika. Međutim, sve je bilo nadoknađeno u drugom poluvremenu.

Velež je stigao do vodstva samo 27 sekundi nakon početka drugog poluvremena. Strijelac pogotka bio je Nermin Haskić koji je pogodio nakon centaršuta Ede Vehabovića.

U Veležu su nastavili sa ofanzivnom igrom i nakon pogotka. Šanse su propustili Guliashvili u 50. minuti utakmice, a zatim i Halilović devet minuta kasnije.

Rođeni su uspjeli udvostručiti prednost u 62. minuti utakmice kada je Kolić intervenisao nakon lijepe akcije Veleža, a u “praznu mrežu” gostiju loptu je postavio Adnan Džafić.

Posušje je u konačnici uspjelo postići jedan pogodak,a strijelac pogotka bio je Dominik Begić koji je na čudan način savladao Osmana Hadžikića. Naime, lopta je prošla kroz ruke i noge golmanu Rođenih.

U 84. minuti utakmice Velež je mogao postići i treći pogodak, ali je jedanaesterac propustio Nermin Haskić. Njegov udarac odbranio je golman Posušja, Kolić.