(FOTO) Željezničar do vrha napunio mrežu Sutjeske, Mulalića će obradovati nastupi mladih igrača

Fudbaleri Željezničara danas su u Konjicu protiv odigrali novu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za proljetni dio sezone, a protivnik Plavima bila je Sutjeska iz Foče, koju je Željezničar savladao sa visokih 9:0.

Plavi su meč započeli u sastavu Bender, Galić, Kosorić, Drina, Jašarević, Hajdarević, Hodžić, Štilić, Drljo, Križevac, Amoah, a lopta jedva da je i krenula sa centra kada su poveli. Nakon akcije Amoaha i Galića, ovaj drugi je ubacio pred gol, a tamo se najbolje snašao mladi ofanzivac Benjamin Križevac. Zvanično se igrala druga minuta.

I da nije bilo ranog gola, Željezničar bi vjerovatno ubrzo svejedno stigao do vodstva, jer je bio osjetno bolji tim od Sutjeske. Dominirao je posjedom lopte, igrao je često visoki presing i Sutjeska nije imala načina ni snage da se adekvatno suprotstavi, pa je vrlo brzo postalo jasno da je jedino bitno pitanje vezano za utakmicu ono kojem će razlikom Željezničar na kraju trijumfovati.

U 31. minuti, stigli su Plavi do drugog gola, a mrežu Sutjeske zatresao je Joseph Amoah koji je oteo jednu loptu protivničkim fudbalerima i rutinski matirao golmana.

Samo tri minute kasnije, stiže Željezničar i do trećeg gola. Irfan Jašarević je uposlio Andriju Drlju, koji udarcem sa petnaestak metara iskosa sa lijeve strane matira golmana Sutjeske za konačnih 3:0 na poluvremenu.

No, gdje je Željezničar stao u prvom dijelu, nastavio je odmah na početku drugog. Benjamin Križevac u 47. minuti pogađa stativu, lopta se odbija i u nastavku akcije odličnim udarcem mrežu Sutjeske trese Drljo, kojem je to bio drugi pogodak.

Kako to i obično biva na pripremnim i prijateljskim utakmicama, drugo poluvrijeme je donijelo veliki broj promjena, a jedan od rezervista Željezničara, Dženis Beganović, pogodio je mrežu Sutjeske samo dvadesetak sekundi nakon ulaska. Najbolje se snašao u gužvi pred protivničkim golom nakon ubačaja iz kornera.

Imao je Željezničar još nekoliko šansi, a u 83. minuti je stigao do novog, šestog pogotka na utakmici. Odigrali su Plavi lijepu akciju, Mekić je loptu prebacio na desnu stranu, odakle Šehić odigrava povratni pas. Lopta je pritom zakačila jednog igrača Sutjeske i završila u mreži za velikih 6:0.

Nije ni tu bio kraj uzbuđenjima. Već u narednom napadu Beganović postiže eurogol. Mekić ga pronalazi odličnom dubinskom loptom, Beganović se sjajno snalazi i prima loptu te majstorskim udarcem sa dvadesetak metara matira golmana gostiju.

U 85. minuti, gol za ogromnih 8:0 postiže Santos, kojem je asistirao Haračić, a ovaj je preciznim udarcem savladao čuvara mreže Sutjeske. Samo što je započeo idući napad, Željezničar je još jednom pogodio. Ovaj put Malić je prošao po lijevoj strani i lijepo ubacio, a Haračić se dobro snašao i postigao pogodak za 9:0. Bio je to i konačan rezultat ove kanonade, u kojoj je Željezničar potpuno pregazio svog protivnika.

FK Željezničar: Bender (46. Muftić), Galić (58. Šehić), Kosorić (70. Kobašević), Drina (70. Pašić), Jašarević (46. Malić), Hajdarević (55. Mekić), Hodžić (60. Beganović), Štilić (66. Pirić), Drljo (58. Santos), Križevac (64. Haračić), Amoah (66. Efendić)