(FOTO) Željezničar savladao Kapfenberg u generalnoj probi, pogodio i novi igrač Plavih

Fudbaleri Željezničara ugostili su danas austrijski Kapfenberg u generalnoj probi pred novu sezonu, koju će otvoriti naredne sedmice utakmicom protiv Dinamo Minska. Željezničar je savladao austrijski tim sa 2:0.

Za razliku od ranijih utakmica u kojima je trener Nermin Bašić dosta eksperimentisao, danas je njegov tim zaigrao u sastavu koji bi trebao predstavljati Željezničar u duelu sa Dinamo Minskom. Na golu je stajao Mulalić, bekove su igrali Galić i Jašarević a stopere Kosorić i Cocalić, na sredini su bili Rustemović i Mekić, ispred njih je igrao Štilić, na krilima su bili Amoah i Drljo, a u napadu Krpić.

Željezničar je od početka bio bolji tim i imao je šansu već u trećoj minuti kada je Krpić izblokiran, a i u nastavku susreta je kontrolisao posjed lopte i puno više prijetio golu svog protivnika. Desetak minuta nakon Krpićeve šanse, Štilić je sjajno proigrao Amoaha, ali ovaj je u ključnom momentu izblokiran i propala je šansa za domaćina.

Bilo je međutim jasno da je Željezničar mnogo bolji i više motivisan tim u današnjem duelu i da mu gosti neće moći adekvatno parirati, a najveću šansu imali su u 25. minuti kada je Cocalić u posljednjem momentu uspio blokirati jednu loptu na putu ka svom golu.

Bila je to uvertira u vodstvo Željezničara. Amoah je pronašao prostor i šutirao, golman protivnika je odbio loptu ponovo do napadača iz Gane, a iz drugog pokušaja on je bio precizan i pogodio je za vodstvo svog tima. U 40. minuti Mekićev udarac je otišao preko gola, i bilo je to uglavnom ono najbitnije iz prvog dijela.

U drugom dijelu je trener Željezničara napravio brojne promjene i ekipa koja je igrala nije bila ni približna onoj iz prvog dijela, te je i nivo igre bio manje uvjerljiv. Međutim, u 63. minuti mogli su Plavi do još jednog gola, Biber je ubacio za Haračića, a njegov udarac sa samo nekoliko metara protivnički golman je osujetio.

Šansu za igru u redovima gostiju dobio je i doskorašnji član Željezničara Tarik Karić, a mladi golman je dobio aplauze publike jer mu je ovo prva utakmica nakon odlaska iz Željezničara i igra je baš protiv svog matičnog kluba.

U 82. minuti, Željezničar dolazi do još jednog gola. Prvo su domaći pogodili stativu u jako dugom napadu, da bi u nastavku akcije Allyson proigrao Turanjanina, koji je povisio na 2:0. Novih promjena rezultata nije bio i Željezničar je slavio sa 2:0.