Željezničar je večeras na Grbavici ugostio Igman u utakmici 3. kola Wwin lige BiH i slavio je pobjedu rezultatom 3:1.
Nakon uspješnog gostovanja u Mostaru protiv Veleža, Plavi su dočekali Igman puni samopouzdanja. Trener Denis Ćorić je isticao važnost ne potcjenjivanja Igmana prije utakmice.
Željezničar je od starta nametnuo svoj ritam igre i kontrolisao sredinu terena, dok su gosti bili prinuđeni da igraju na kontre. Šabić je asistirao Krpiću za vodstvo u 22. minuti, dok je Al Jaber duplirao prednost u 29. minuti.
U drugom poluvremenu, Željezničar je dodatno povećao prednost golom Cvetanoskog. Ipak, Igman je uspio smanjiti rezultat u 73. minuti golom Ramića.
Meč je završen rezultatom 3:1 za Željezničar, koji sada ima šest bodova iz tri utakmice. U narednom kolu, Željezničar gostuje Slobodi, dok Igman dočekuje Široki Brijeg.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


