(FOTO) Zrinjski deklasirao Zvijezdu 09 i dodatno smanjio zaostatak za Borcem

Posljednju utakmicu 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine večeras su Mostaru odigrali Zrinjski i Zvijezda 09, a domaći tim je očekivano slavio pobjedu. Meč je okončan rezultatom 4:0.

Zrinjski je u borbi za duplu krunu i ove sezone, makar ta borba bila znatno drugačija od one prošlosezonske, kada je mostarski klub imao lidersku poziciju u svim takmičenjima. Ovaj put, Zrinjski je u velikom zaostatku za Borcem, ali je osigurao pobjedom u prošlom kolu u Banjaluci da prvenstvo ne bude riješeno već sada. A nakon sinoćnjeg remija između Veleža i Borca, osigurao je i da će Borac imati nešto teži zadatak do kraja prvenstva.

Zrinjski je protiv davljenika Zvijezde vrlo rano riješio utakmicu. Već u 8. minuti, Tomislav Kiš je ubacio iz prekida, a na drugoj stativi se neometan našao Mario Ćuže koji rutinski pogađa za vodstvo.

2:0 je bilo u 15. minuti, kada Ćuže prebacuje golmana gostiju i donosi Zrinjskom udvostručenje vodstva. Gosti su smatrali da lopta nije prešla gol liniju, ali je sudija pokazao na centar.

Najbolji strijelac lige Nemanja Bilbija rješava sve dileme oko pobjednika u 35. minuti. Odlično ga je uposlio Bradarić, a Bilbija rutinski trese mrežu gostiju za veliko vodstvo Mostaraca, koji su nakon ovog pogotka malo povukli ručnu.

Zrinjski je na otvorenju drugog poluvremena imao još nekoliko šansi da dođe do četvrtog gola i dodatno poveća svoju prednost, ali nije ih iskoristio prije ulaska nekoliko igrača sa klupe. Novi igrač Zrinjskog Besart Abdurahimi bio je jako raspoložen, ali nije uspijevao da dođe do gola. Zato jeste uspio u 76. minuti uposliti Bilbiju koji majstorskim udarcem pogađa za 4:0 i dodatno se učvršćuje na vrhu liste strijelaca, te pokazuje da je Zrinjski prevazišao mini krizu sa početka proljetnog dijela sezone.

Promjena do kraja nije bilo, pa je Zrinjski sada stigao do brojke od 52 boda, sedam manje od lidera Borca, dok je Zvijezda ostala na posljednjem mjestu sa 17 bodova i sve je izvjesnije da će naredne sezone igrati u Prvoj ligi Republike Srpske.