(FOTO) Zrinjski i Sarajevo spustili zavjesu na premijerligašku jesen, mostarski tim uspješniji

Zrinjski i Sarajevo večeras su u Mostaru odigrali posljednji meč 18. kola Premijer lige BiH i posljednji meč jesenjeg dijela sezone u Premijer ligi BiH, a mostarski tim je dobio duel rezultatom 2:0.

Bio je ovo duel za drugo mjesto na tabeli, jer je Borac osigurao veliku prednost na polusezoni još ranije, a Sarajevo je imalo šansu da eventualnom pobjedom preskoči Zrinjski i preuzme drugo mjesto. No, trebalo je pobijediti na terenu na kojem je Sarajevu tradicionalno teško igrati.

Dobro je Bordo tim otvorio meč i u prvih dvadesetak minuta je posjed lopte uglavnom bio na njegovoj strani, ali nije Sarajevo lako stvaralo šanse pred golom domaćeg tima, koji se uspješno branio. Izdvojile su se šanse za Mustafića i Hasića, no pokušaje i jednog i drugog osujetio je golman domaćih Marić.

Nedugo potom, i Zrinjski je uspio napraviti pritisak na gol Sarajeva, a za razliku od Sarajeva, njegov je urodio plodom. Prvo je u 34. minuti domaćin imao šansu da povede sa bijele tačke, nakon što je Beganović prilikom klizećeg starta u vlastitom kaznenom prostoru oborio Sabljića. Loptu je na bijelu tačku namjestio Nemanja Bilbija, ali je Lovre Rogić odbranio njegov udarac.

Međutim, Zrinjski do vodstva stiže brzo nakon toga. U 40. minuti nakon jedne izbačene lopte iz kaznenog prostora Sarajeva Memija glavom uspješno spušta loptu do Bilbije, koji rutinski matira golmana Sarajeva i donosi Zrinjskom vodstvo. Samo četiri minute kasnije, nakon ubačaja iz slobodnog udarca sa lijeve strane, mrežu Sarajeva pogađa Damir Zlomislić za konačan ishod prvog dijela susreta.

Očekivalo se možda da i drugo poluvrijeme bude odigrano u sličnom ritmu, ali nije to bio slučaj, od samog starta drugi dio susreta bio je pun prekida i grešaka sa obje strane. Sarajevo je opet imalo posjed lopte na svojoj strani, ali ništa ozbiljnije iz tog posjeda nije uspijevalo da napravi.

Još jednom je najbolju šansu imao veznjak Mirza Mustafić, ali i ovaj put njegov pokušaj je zaustavio golman domaćih Marić. S druge strane, Zrinjski je imao nekoliko polušansi, ali nijednom nije uspio ozbiljnije ugroziti gol Sarajeva.

Promjena do kraja susreta nije bilo, pa je Zrinjski, kad se sabere cjelokupan dojam, rutinski savladao Sarajevo. Mostarski tim polusezonu je okončao sa 38 bodova, sedam manje od Borca i pet više od Veleža i Sarajeva, koji zauzimaju treće, odnosno četvrto mjesto na tabeli, sa identičnim brojem bodova.

HŠK Zrinjski – FK Sarajevo 2:0 (2:0)
Stadion: Stadion pod Bijelim Brijegom, Mostar