(FOTO) Zrinjski na krilima Bilbije i Tičinovića ostvario novu pobjedu

U okviru zaostale utakmice petog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Zrinjski je potpuno nadigrao i savladao ekipu NK Široki Brijeg sa 3:0.

Zrinjski je od prve do posljednje minute u potpunosti dominirao i na kraju došao do nove zaslužene ekipe. Pritisak Zrinjskog je urodio plodom u 25. minuti utakmice.

Strijelac pogotka bio je Nemanja Bilbija kojem je to bio jubilarni 130. pogodak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je nastavio sa velikim brojem napada i dominacijom, te je Čondrić u prvom poluvremenu bio potpuno bez posla.

U nastavku Ivica Barbarić je promijenio nekoliko igrača, ali ni to nije popravilo situaciju na terenu.

Bilbija je u 67. minuti utakmice po drugi put pogodio i preuzeo “štafetu” za najboljeg strijelca Premijer lige Bosne i Hercegovine sa osam pogodaka.

Konačan rezultat utakmice od 3:0 postavljen je u 78. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Mario Tičinović nakon asistencije Ivana Jukića.