(FOTO) Zrinjski na krilima Tičinovića i Jukića savladao Igman i nastavio pobjednički niz

Fudbaleri Zrinjskog danas su na stadionu Bare u Čitluku slavili pobjedu protiv Igmana u susretu 23. kola m:tel Premijer lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 2:1.

Tako su Plemići nastavili sa serijom uzastopnih prvenstvenih pobjeda i na taj način su potvrdili da se već neko vrijeme nalaze u fenomenalnoj formi.

Prvu priliku na današnjem meču je imao Silvio Ilinković, koji je pokušao iz slobodnjaka sa 25 metara da ugrozi protivničkog golmana Dinu Hamzića, ali je lopta otišla pored gola. Dvije minute kasnije, dva vezana kornera su izveli igrači Igmana, ali nije bilo veće opasnosti po gol Plemića.

Igrala se 12. minuta kada je Ilinković sjajno uposlio Marsela Ismajlgecija, ali je Hamzić izašao na vrijeme i odbranio njegov udarac, a već u sljedećm napadu je Amer Drljević pokušao nakon prekida da savlada golmana mostarskog kluba Marka Marića, ali mu to nije pošlo za nogom.

Novih šansi nije bilo sve do 21. minute, kada je Josip Ćorluka pokušao glavom nakon centaršuta Antonija Ivančića iz kornera, ali je lopta otišla pored gola, da bi potom Hamzić izašao ispred Nemanje Bilbije i sjajno intervenisao.

Nakon lijepe akcije u 40. minuti, Ivančić je šutirao glavom, ali lopta je otišla pored gola Igmana, a poslije toga je Bilbija šutirao sa deset metera, ali njegov udarac je otišao pored gola, i to je ujedno bila i posljednja šansa u prvom dijelu susreta u Čitluku.

Drugi dio ovog meča su Plemići otvorili na fantastičan način. Igrala se 47. minuta kada je Zrinjski poveo protiv Igmana i to poslije nevjerovatne greške Hamzića, koju je iskoristio Mario Tičinović, pa je na kraju pogodio za vodstvo svoje ekipe.

Poslije gola Zrinjskog, loptu više u nogama su imali igrači Igmana, koji su pokušavali da ugroze gol Plemića, ali u tome nisu uspjeli sve do 68. minute.

Nakon sjajne akcije je klub iz Konjica stigao do izjednačenja. Demi Jakupović je ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, a na pravom mjestu se našao rezervista Stefan Denković i pogodio je za 1:1.

Mogao je Igman u 75. minuti doći i do preokreta. Mirsad Ramić je poslije kornera šutirao volejom, ali je lopta otišla malo preko gola, a u sljedećem napadu su na drugoj strani Plemići imali sjajnu priliku. Ćorluka je uposlio Tomislava Kiša, ali je lopta otišla preko gola poslije njegovog udarca.

U 85. minuti je na semaforu bilo 2:1 za Plemiće. U listu strijelaca se upisao Ivan Jukić poslije sjajne asistencije, a kod njegovog gola je asistenciju zabilježio Bilbija. Do kraja meča više nije bilo golova, pa su Plemići na kraju upisali još jedan prvenstveni trijumf.

HŠK Zrinjski – FK Igman 2:1 (Mario Tičinović 47‘, Ivan Jukić 85‘, Stefan Denković 68‘)