(FOTO) Zrinjski na pogon Ramića i Kiša slavio pobjedu protiv Borca

Fudbaleri Zrinjskog danas su uspjeli savladati Borac u gostima rezultatom 2:1 u susretu 24. kola WWin lige BiH.

U uvodnim minutama meča u Banjaluci, nije bilo opasnih situacija, kako pred golom Borca, tako i pred golom Zrinjskog, s obzirom na to da se igralo prilično oprezno sa obje strane, a onda je u desetoj minuti uslijedio opasan napad banjalučke ekipe. Kvržić je centrirao sa desne strane, ali je Bradarić u posljednjem trenutku otklonio opasnost ispred protivničkog igrača.

U 12. minuti je Herrera izveo jedan slobodan udarac na dvadesetak metara od gola, ali je lopta otišla preko prečke, a onda se u prilici našao i Blagaić. Lopta je prvo stigla do Vukovića, koji je uposlio svog saigrača, ali je iz dobre pozicije poslao loptu pored stative.

Igrala se 24. minuta kada se Mulahusejnović namještao na udarac iskosa sa strane, uspio je da zahvati loptu, ali je Ćelić u posljednji trenutak izblokirao njegov udarac i izbacio loptu u korner.

Novih šansi nije bilo sve do 34. minute. Ćuže je povukao loptu, iz dobre pozicije je šutirao sa lijeve strane, ali je njegov udarac izblokirao Milošević, a onda je Herrera otklonio opasnost ispred svog gola.

Nakon propuštene prilike, Zrinjski je u 38. minuti došao u vodstvo. Milošević je u jednoj akciji prvo odbranio udarac Kiša, potom je lopta stigla do Ramića, koji je odigrao dupli pas sa svojim saigračem i pogodio za vodstvo Mostaraca na Gradskom stadionu.

U 42. minuti je ponovo bilo opasno pred golom banjalučkog kluba. Kiš je iz daljine šutirao, ali je poslao loptu preko prečke Miloševićevog gola. Ujedno, to je bila i posljednja šansa u prvom dijelu susreta.

Drugi dio meča je počeo na sjajan način za Plemiće, s obzirom na to da je odmah bilo opasno pred golom Borca, ali je Ćelić dobro reagovao, a onda se Malekinušić odlučio na šut sa 25 metara i lopta je otišla visoko preko gola.

Igrala se 50. minuta, kada je mostarska ekipa uduplala svoje vodstvo poslije sjajne akcije. Malekinušić je sa desne strane uposlio Kiša, koji je na rutinski način sa osam metara savladao protivničkog golmana.

U 59. minuti je ponovo bila gužva ispred gola Borca, ali su igrači domaćeg sastava reagovali u pravo vrijeme, da bi potom na drugoj strani Blagaić centrirao iz kornera, ali je Bradarić izbacio loptu u aut.

Stojan Vranješ je u 70. minuti dobro šutirao glavom, ali je Marić sjajno odbranio njegov udarac, a onda je isti igrač Borca nakon kornera pokušao da savlada golmana Plemića, ali u tome nije uspio.

Do kraja meča, viđene su još tri prilike za Borac. Nakon jednog centaršuta, Marić je na vrijeme izašao i sjajno intervenisao, te je uspio da izbije loptu iz svog šesnaesterca, a onda je Vranješ šutirao sa 25 metara i lopta je otišla daleko od gola.

Iz treće šanse je Borac ipak uspio da smanji prednost, a na 1:2 u 91. minuti je pogodio Ćelić nakon što je Terzić pretnodno centrirao iz slobodnjaka.

Do kraja meča, banjalučki klub je pokušao da dođe do još jednog gola i barem boda protiv Plemića, ali u tome nije uspio, pa se Zrinjski odbranio i odnio tri boda iz Banjaluke.

Ovom pobjedom, Zrinjski je ostao na drugom mjestu i sada ima devet bodova zaostatka u odnosu na prvoplasirani Borac, koji će u narednom kolu ići u goste Veležu, dok će Plemići na svom terenu dočekati Zvijezdu 09.

FK Borac – HŠK Zrinjski 1:2 (Čelić 91‘, – Ramić 38‘, Kiš 50‘).