(FOTO) Zrinjski prvim poluvremenom iz snova riješio hercegovački derbi

Zrinjski je uspostavio terensku inicijativu već od samog početka. Mreža gostiju zatresla se već u četvrtoj minuti, no pogodak je poništen radi nedozvoljene pozicije. Ipak, nije to omelo domaće koji su nastavili sa ofanzivnom igrom. Danas fenomenalni Ćuže je centrirao u kazneni prostor Širokog, a Ćorluka je pogodio glavom za 1:0 u 10. minuti. Samo dvije minute nakon toga bilo je 2:0, a vidjeli smo dosta sličan pogodak. Ovaj put je centrirao Ivančić, a Bilbija glavom pogodio za 2:0.

Nastavili su se napadi Plemića, no do narednog pogotka su ipak stigli gosti. Pogriješila je defanzivna linija domaćih što je iskoristio Ćavar i smanjio na 2:1. Nedugo nakon toga moglo je biti i 2:2, no udarac Chinedua otišao je tik pored stative gola domaćih.

Kada se činilo da će se na odmor rezultatom 2:1 na scenu je stupio Ćuže, koji se oslobodio nekoliko igrača Širokog Brijega i šutirao, golman Tomić je uspio izblokirati njegov šut, no lopta se odbila do Bilbije kojem nije bilo teško pogoditi za 3:1 i njegov drugi gol danas.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo mnogo toga. Domaći su kontrolisali igru do samog kraja i slavili sa konačnih 3:1.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Zlomslić, Radić, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Memija, Senić, Bilbija

ŠIROKI BRIJEG: Tomić, Pranjić, Šaravanja, Capan, Chinedu, Šuto, Matić, Mamić, Ćavar, Kuprešak, Tomić.