(FOTO) Zrinjski slavio ubjedljivu pobjedu protiv GOŠK-a u Gabeli

Zrinjski je danas na stadionu Perica Pero Pavlović u Gabeli upisao ubjedljivu pobjedu protiv GOŠK-a, a konačan rezultat ovog meča je glasio 5:1.

Prvu priliku u Gabeli su imali Plemići. Bilbija je pokušao glavom da ugrozi protivnički gol nakon centaršuta Malekinušića, ali lopta je otišla preko gola, a onda je u desetoj minuti sviran penal za Zrinjski.

Nakon što je Vasilj u svom šesnaestercu srušio Bilbiju, glavni sudija ovog meča, Mateo Musa, nije propustio priliku da svira penal za Plemiće. Loptu u ruke je uzeo upravo Bilbija i savladao golmana GOŠK-a.

Poslije vodećeg gola, Plemići su imali novu priliku. Ćuže je uposlio Malekinušića, koji je iz teške situacije šutirao, ali je lopta otišla pored gola, a u sljedećem napadu je Čoko intervenisao ispred Malekinušića.

I pored toga što su imali prednost, gosti su napadali, stvarali prilike i razlika u kvaliteti se mogla vidjeti u svakom trenutku susreta u Gabeli, pa je tako Malekinušić u 30. minuti mogao da se upiše u listu strijelaca, ali nije bio precizan.

Iako se Malekinušić nije uspio upisati u listu strijelaca, to je uspio Tomislav Kiš i to u 37. minuti, kada je svojim golom povećao prednost Plemića na 0:2.

Ćuže je uposlio svog saigrača, a onda je on uspio da bez većih problema postigne pogodak.  Ujedno, to je bio i posljednji gol u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je odlično počelo za Zrinjski. U 46. minuti je Tarik Ramić postigo gol za 0:3. Igrala se 53. minuta kada je Ćuže iskosa pokušao da ugrozi gol GOŠK-a, ali je lopta završila na vanjskom dijelu mreže.

Iako se očekivao bolji otpor GOŠK-a, domaćin je tek u 60. minuti stvorio ozbiljnu priliku, ali udarac igrača ekipe iz Gabele je otišao preko gola.

U 64. minuti se Sabljić odvažio na udarac, ali je Vasilj uz dosta problema zaustavio njegov udarac, da bi potom i Bilbija pokušao glavom da postigne još jedan gol, ali nije bio precizan.

Mogli su Plemići u 78. minuti doći do još jednog gola, ali Sabljić nije uspio glavom da šutira nakon dobrog centaršuta.  Ipak, u 81. minuti, Plemići dolaze do četvrtog gola u Gabeli. Bilbija je bio najviši u skoku i glavom je pogodio za 0:4.

Dvije minute kasnije, Zrinjski je uspio da dođe i do petog kola na susretu, a ovaj put se u listu strijelaca za Plemiće upisao Sabljić. U 85. minuti, domaćin je postigao utješni pogodak, a gol za 1:5 je postigao Šuta.

Do kraja meča, više nije bilo prilika na obje strane, pa su tako Plemići deklasirali svog protivnika na gostovanju u Gabeli i na kraju slavili ubjedljivu pobjedu.

NK GOŠK – HŠK Zrinjski 1:5 (Šuta 85‘, – Bilbija 10‘, 81‘, Kiš 37‘, Ramić 47‘, Sabljić 83‘)