(FOTO) Zrinjski u prijateljskoj utakmici slavio uvjerljivu pobjedu protiv slovačkog prvoligaša

Fudbaleri Zrinjskog danas su u Međugorju savladali slovačkog prvoligaša Zlate Moravce – Vrable u sklopu prijateljske utakmice, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 4:1.

Plemići su danas imali i najjaču provjeru do sada na pripremama i uspješno su je riješili u svoju korist, budući da su bez većih problema savladali protivnika.

U prvom poluvremenu je mostarski klub bio dosta opasniji, pa je terensku inicijativu naplatio u 21. minuti kada je stigao do vodstva.

Sučić je izveo korner, a u listu strijelaca se upisao Ćorluka, koji je protivničku mrežu zatresao preciznim udarcem glavom.  Njegov pogodak je ujedno bio i posljednji u prvom dijelu susreta.

Drugo poluvrijeme je počelo kao i prvo, odnosno golom Plemića. Ponovo su Plemići do gola došli nakon što je Vukotić savršeno izveo korner, a pogodak je postigao Franko Sabljić.

Igrala se 61. minuta kada je mostarski klub stigao do trećeg gola na utakmici poslije ubitačne kontre. Povukao ju je Vukotić, koji je potom na desnoj strani proigrao Nemanju Bilbiju, a onda je najbolji fudbaler Premijer lige BiH u svom stilu savladao protivničkog golmana.

Potpunu dominaciju bh. prvaka na ovom meču je potvrdio Zlomislić, da bi utješni pogodak za gostujuću ekipu u finišu susreta postigao Lucas Demitra.

Zrinjski – Zlate Moravce – Vrable 4:1 (Ćorluka, Sabljić, Bilbija i Zlomislić, – Demitra)