(FOTO) Zvijezda 09 ostvarila prvu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine

U utakmici četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zvijezda 09 je savladala ekipu Sloge sa 1:0.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, ali se na prvu pravu šansu čekalo, čak do 26. minute utakmice kada je nakon kornera Jelovac otklonio opasnost pred golom Zvijezde.

Do kraja prvog dijela Redžić je šutirao sa 20ak metara, ali ni to nije razdrmalo zaista loše prvo poluvrijeme između ova dva tima.

U nastavku, gosti bolje otvaraju utakmicu, ali prvu pravu šansu prave domaći. Maksimović je centrirao sa desne strane, a Godsvil je šutirao u golmana gostiju.

U 63. minuti utakmice, jedan od napadača Sloge je izašao u situaciju jedana na jedan, ali je Jelovac odbranio golmana Zvijezde 09. To je ujedno bila i najbolja prilika na susretu.

Do kraja domaći su prijetili u još dva navrata, a prvo je u 77. minuti utakmice Godvill je šutirao sa 15 metara, ali lopta ide pored gola. Sedam minuta kasnije velika prilika ponovo za Zvijezdu 09, Danonski je šutirao, ali je pogodio prečku.

Na kraju konačan rezultat od 1:0 stigao je u 86. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Emanullah Blažević.