Gest Vlade Jagodića nakon pobjede protiv Posušja obradovao igrače Sloge

Vlado Jagodić, trener Sloge, obratio se novinarima na konferenciji za medije poslije današnje utakmice 17. kola Premijer lige BiH protiv Posušja.

Sloga je danas u Modriči slavila minimalnu pobjedu protiv Posušja, a jedini pogodak na utakmici je postigao Miloš Nikolić. Poslije susreta, Jagodić je poručio kako je njegov tim upisao veliku pobjedu i osvojio važna tri boda.

Velika pobjeda za nas i tri boda danas. Bili smo malo u nekom psihološki nezgodnom stanju poslije poraza ovdje od Borca i normalno je da smo znali da imamo protiv sebe izuzetno nezgodnog protivnika, a to je danas utakmica i pokazala, te zbog toga sve čestitke mojim igračima. Odigrali su taktički veoma zrelu utakmicu, a kada se ovakav protivnik dobije sa 1:0, to vrijedi mnogo, a nama zaista višestruko vrijedi jer mi trenutno imamo 27 bodova na tabeli. Imamo zacementiranu petu poziciju i slobodan mogu reći da smo prebacili svoj plan, iako ima još jedno kolo, poručio je Jagodić, pa dodao:

Ono što želim naglasiti danas je da je ovo proizvod zajedničkog rada svih ljudi u klubu, a na čelu sa gradonačelnikom, predsjednikom, sportskim direktorom. Naravno, igrači su najzaslužniji i ja ću to uvijek reći, a stručni štab je njihov servis. Možemo slobodni biti da konstatujemo da je ova peta pozicija iznad plana, ali svakako da se mi nećemo zaustavljati na ovome u proljetnom dijelu i moramo odraditi još jednu sedmicu.

On se potom osvrnuo na današnju utakmicu i ekipu Posušja.

Čestitke i ekipi Posušja. Odigrali su onako kako sam ja očekivao, izuzetno su nezgodni i utakmica je bila sa dosta prekršaja. Ja sam rekao da su oni jedna od ekipa koja u prosjeku pravi najviše prekida igre i prekršaja, a mi smo danas imali izuzetan period od prvih 15-20 minuta prvog poluvremena i poslije toga nismo uspjeli da postignemo pogodak. Poslije toga, naravno, protivnik je preuzimao inicijativu i prijetio iz kontranapada. Na poluvremenu nismo pravili nikakve izmjene, jer je to djelovalo sve dobro. Nisam želio praviti nikakve izmjene na poluvremenu, vjerujući da ekipa može u prvih 15 minuta drugog poluvremena ponoviti igru iz prvog poluvremena i zaista smo napravili prave stvari u drugom poluvremenu. Napravili smo pritisak, dvije-tri dobre šanse i došla je do izražaja ta naša standardna situacija, odnosno taj ofanzivni prekid, gdje smo ponovo napravili dominaciju u skoku i gdje je naš stoper izuzetno dobro reagovao i dobro se snašao. Mislim da je ova pobjeda zaslužena i mislim da ova pobjeda, te ovih 27 bodova su u ovom trenutku veliko bogatstvo za nas. Na bazi toga ćemo se spremati ovu sedmicu, kazao je Jagodić, pa dodao:

Nisam rekao da smo završili polusezonu i neću ni reći da smo bodovnim saldom prezadovoljni, te da ćemo ići na izlet, ali sada smo rastrećeni. Nemamo nikakav imperativ i ovo danas je deveta naša domaća utakmica i osma pobjeda. Nije to mala stvar, a ja sam već rekao da je prošla sedmica i poraz od Borca pokazao da su igrači iscrpljeni, kao što se pokazalo i danas. Ovi igrači koji su bili bolesni su danas jedva gurali do prvih izmjena

Jagodić je na kraju press konferencije odlučio da obraduje svoje igrače, tako što im je dao dva slobodna dana.

Na kraju, moram reći da sve zasluge idu igračima i od mene imaju dva dana slobodno, te ćemo u utorak odraditi ovaj sljedeći ciklus koji nam donosi završnu utakmicu, a to je gostovanje Tuzla Cityju u Tuzli. U ovim trenucima, Sloga je u mirnim vodama. Zimske pripreme su već isplanirane, i klub je veoma ozbiljan u organizacionom smislu, te će infrastrukturno biti preozbiljan klub kada se završe ovi radovi, poručio je Jagodić.

Podsjetimo, Sloga će u narednom kolu igrati susret protiv Tuzla Cityja u gostima.