Golman Dinamo Minska se propisno obrukao, primio je bizaran gol s centra terena!

Protivnik Željezničara ovog ljeta u Evropi, bjeloruski Dinamo Minsk, za vikend je u okviru domaće lige neočekivano poražen na gostovanju kod Smorgona rezultatom 3:1.

Jedan od tri gola koje je Dinamo primio bio je poprilično bizaran, a za njega je odgovoran golman ove ekipe Denis Shpakovski.

Naime, igrala se 72. minuta kada je domaći igrač Dukso presjekao jednu loptu na centru terena i šutirao, te na nevjerovatan način matirao čuvara mreže gola gostiju. Taj trenutak možete pogledati na 8:55 minuti videa.

Dinamo je tako doživio težak i neočekivan poraz protiv slabijeg tima, što Nermina Bašića i njegove izabranike svakako može da raduje.

Voljom žrijeba u Nyonu Željezničar će u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija dočekati Dinamo na Grbavici 13. jula od 20:30 sati.

Budući da bjeloruski timovi zbog podrške ruske agresije u Ukrajini ne mogu igrati u svojoj zemlji, UEFA je upravo potvrdila da će Dinamo Plave dočekati u Bakuu na Azersun Areni.

Riječ je o stadionu na kojem nastupa azerbejdžanski prvak Qarabag, a susret će početi u 19 sati po srednjeevropskom vremenu, prenosi Klix.