Goražde slavio pobjedu protiv Mladosti, podjela bodova u derbiju Čelika i Stupčanice

FK Goražde je stigao do velike pobjede u prvom kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine savladavši ekipu Mladosti u Doboju kod Kaknja sa 2:1.

Romantičari sa Drine su poveli već u osmoj minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Berin Alić. Već u 32. minuti utakmice Goražde je stiglo do drugog pogotka, a ovoga puta strijelac je bio Faris Handžić.

U drugom poluvremenu Mladost je uspjela stići do jedinog pogotka, a strijelac jedinog pogotka bio je Pavle Bonić u 58. minuti utakmice.

U drugom duelu Stupčanica i Čelik su odigrali dobru utakmicu, ali bez pobjednika – konačan rezultat glasio je 1:1.

Zeničani su poveli u 23. minuti utakmice, a eurogol u Olovu je postigao Anes Mašić. Nekadašnji mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine je postigao spektakularan pogodak iz slobodnog udarca.

Do kraja prvog dijela Stupčanica je stigla do izjednačujućeg pogotka, a za Olovljane je pogodak postigao Fijad Mehanović.