Gornji Rahić ispisao historiju, gosti u Bugojnu osigurali Prvu ligu FBiH!

U uzvratnoj utakmici na stadionu Jaklić između NK Iskra Bugojno i FK Gornji Rahić viđen je sjajan susret koji je završio pobjedom gostiju od 2:0.

Nakon što je u prvom susretu ekipa gornji Jahić slavila sa 2:1, danas su potvrdili tu pobjedu i sa ukupnih 4:1 otišli u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

Pidro je prvi zaprijetio već u prvoj minuti za domaću ekipu, ali je to bilo sa preko 30 metara. Jaka kiša je stvarala probleme objema ekipa, te pravih prilika nije bilo do 23. minute.

U 23. minuti utakmice gosti dolaze do pogotka, a strijelac gola bio je sjajni Hodžić koji je tako tada približio hit sjeverne Druge lige Federacije BiH u Prvu ligu.

Uprkos pogotku Iskra je nastavila sa boljom igrom, te su nizali šanse preko Delića, ali oba njegova udarca nisu pronašla put do gola Kordića.

U 31. minuti utakmice dvije velike šanse na obje strane. Prvi su pokušali gosti, ali je Konjarić odbranio krajnjim naporom, da bi na drugoj strani Kordić zaustavio pokušaj Seferovića.

U drugom poluvremenu većih uzbuđenja nije bilo osim pogotka, a konačan rezultat od 2:0 postavio je rezervista Čaušević koji je tako ovjerio ulazak svoje ekipe u viši rang.