Gvardiol nebeskim skokom spasio Leipzig

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka između Red Bull Leipziga i Manchester Cityja nije bilo pobjednika (1:1), pa će odluka o prolazu pasti u revanš susretu.

Bila je to utakmica s dva lica – u prvom poluvremenu dominirali su gosti, dok su u nastavku domaći bili bolji rival i zasluženo su izborili neriješen rezultat.

Manchester CIty je poveo u 27. minuti kada je Mahrez prošao kroz odbranu njemačkog tima i preciznim udarcem je pogodio mrežu za 1:0, a Građani su do isteka prvog dijela propustili još dvije velike šanse preko Rodrija i Grealisha.

U drugom dijelu gledali smo mnogo bolje izdanje domaćeg tima. Henrichs je imao dvije dobre šanse, a potom je i Ederson zaustavio sjajan udarac Szoboszlaia.

Ipak, nakon kornera, Halstenberg je poslao odličan centaršut u šestnaesterac, a Joško Gvardiol je ispratio loptu i glavom poravnao na 1:1.

Do kraja je Gundogan na muke stavio golmana Blaswicha koji je sjajno odbranio, ali je ostalo 1:1 i odluka će pati 14. marta kada je na programu revanš na Etihadu.