Trener Sarajeva Zoran Zekić je danas dao izjavu za portal Net.hr. Govorio je o svom radu u bordo timu, ali i dotakao druge teme.
“Osjećam se dobro, hvala na pitanju. Ne planiram nigdje odlaziti, zdravlje mi je valjda dobro”, rekao je Zoran Zekić na početku razgovora.
“Premijer liga BiH je vrlo zahtjevna liga, puna izazova. Ima dosta teških gostovanja. Prvenstvo će biti zanimljivo do kraja. Mnoge utakmice se odlučuju na detaljima. Bit će napeto, jako napeto”, istaknuo je Zekić, osvrćući se na ciljeve tima:
“Očekivanja od Sarajeva su uvijek velika. Na početku sezone smo bili vodeći, ali nakon nekoliko neizvjesnih rezultata moramo raditi na kontinuitetu. Moramo ići dan po dan. Velež je naš sljedeći protivnik, treba biti spremni. Klafurić je postavio dobre temelje u Veležu i zadržao kostur ekipe. Moramo biti na visini zadatka”, objasnio je Zoran Zekić za Net.hr.
Život u Sarajevu Zekiću prija, iako mu nedostaje vremena za istraživanje grada i opuštanje.
“Moj život uglavnom se svodi na kamp – stadion – stan. Posjetio sam grad možda samo dva puta zbog obaveza. Sarajevo je predivan grad, pun turista. Hrana je odlična. Kad je posao dobar, sve drugo je lijepo”, dodao je Zekić.
U posljednjem kolu Sarajevo nije uspjelo pobijediti u gostima kod Širokog Brijega zbog kontroverznog suđenja Dragana Petrovića. Zekić nije želio komentirati suđenje, već je istaknuo važnost poštovanja nogometa u BiH.
“Klub će se obratiti nadležnim komisijama kako bi se donijele ispravne odluke. Nadam se da će se stvari popraviti kako bi nogomet ostao cijenjen u BiH”, zaključio je Zoran Zekić.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


