HSV se odvojio na prvom listu 2. Bundeslige, a ono što nas raduje jest forma Dennisa Hadžikadunića!

Nakon odlaska iz Malmoa u Mallorcu dugo se mučio da dođe do debija u Primeri, zatim je uvezao desetak dobrih mečeva i povrijedio se. Dennis Hadžikadunić od ovog je ljeta član HSV-a i za sada je, pred okupljanje Zmajeva, sve u najboljem redu, prenosi Sportsport.ba.

Danas je kompletirano 5. kolo 2. njemačke Bundeslige. HSV je kao domaćin s 2:0 slavio protiv Hanse iz Rostocka i tako preuzeo lidersku poziciju.

Reis je pogodio za vodstvo domaće ekipe u šestoj minuti sudijske nadoknade, da bi isti igrač na otvaranju drugog dijela asistirao Benesu koji pogađa za konačnih 2:0.

Svih 90 minuta danas odigrao je i bh. reprezentativac Dennis Hadžikadunić, te nas njegova forma itekako raduje pred okupljanje reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Naime, 25-godišnji stoper uvezao je pet utakmica po 90 minuta za svoj novi klub, a ocjene kažu da je iz utakmice u utakmicu sve bolji što sigurno raduje i novog selektora, Mehu Kodru.

Podsjetimo, Dennis Hadžikadunić je sjajnu formu uhvatio i u Mallorci prije utakmice s Portugalom i Luksemburgom u junu, ali se povrijedio i morao je propustiti te mečeve u kojima nismo osvojili nijedan bod.

Što se tiče samo Cvajte, danas je još Hannover s 1:3 slavio na gostovanju kod Greuther Furtha, dok je Elversberg s 0:1 bio bolji od Osnabrucka.

Pred prvu reprezentativnu pauzu u sezoni na tabeli je prvi, dakle, HSV s 13 bodova, slijedi Holsten Kiel s bodom manje, 11 ima Magdeburg, dok je dvocifrena još Fortuna iz Dusseldorfa s 10 poena na četvrtom mjestu.

Bez poraza, ali sa samo jednom pobjedom i četiri remija se na 9. mjestu nalaze Nikola Vasilj i St. Pauli, dok je Smail Prevljak s Herthom sa samo tri boda u zoni ispadanja, na 17. mjestu.

Podsjetimo, naša reprezentacija 8. septembra igra domaći meč protiv Lihtenštajna u 5. kolu kvalifikacija za EURO, dok tri dana kasnije gostuje Islandu i dobra forma svakog našeg reprezentativca pred sutrašnje okupljanje u Sarajevu raduje kako selektora i njegov stručni štab, tako i navijače.