Igman pregazio Posušje i “privremeno” napustio zonu ispadanja

U okviru 24. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Igman je savladao ekipu HŠK Posušje sa 3:0.

Posušje je prvo zaprijetilo u petoj minuti kada je Arijan Brković šutirao, ali je to odbranio Ćeman. Za iduću šansu na susretu čekala se 22. minuta kada je Bodul šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali na drugoj strani je branio Kukić.

Oprezna igra oba fenjeraša je donekle zatvorila susret, ali u konačnici Igman je uspio postići pogodak u prvom poluvremenu preko Mirsada Ramića u 33. minuti utakmice nakon sjajne asistencije Amera Drljevića.

U drugom poluvremenu gledali smo manje više identičan susret, ali ovoga puta Igman je koristio većinu prilika do kojih je došao.

Sjajan period igre ekipa Husrefa Musemića imala je od 70. minute do kraja susreta. Prvo je u 74. minuti Jakupović pogodio prečku, da bi četiri minute kasnije isti fudbaler pogodio i mrežu nakon asistencije Ramića.

Moglo je biti 3:0 odmah nakon tog pogotka, ali je Ramić ovoga puta pogodio stativu koja je privremeno spasila Posušje.

Konačan rezultat susreta od 3:0 stigao je u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena kada je mrežu Posušja pogodio Damir Hrelja i tako bar privremeno odveo Igman iz zone ispadanja.

Igman sada ima 24 boda kao Posušje, Tuzla City i Sloboda, ali i bod više od od posljednjeplasirane Sloge koja ima utakmicu manje koju igra protiv Veleža.