Inter nastavio da melje, Svilar spasao Romu poraza (VIDEO)

Fudbaleri Intera savladali su na Đuzepe Meaci Empoli sa 2-0 u utakmici 30. kola italijanske Serije A.

Tim Simone Inzagija poveo je već u petom minutu kada je pogodio Federiko Dimarko nakon asistencije Alesandra Bastonija.

Konačan rezultat postavio je Aleksis Sančez golom u 81. minutu. Barela je proigrao Damfrisa, koji je sa desne strene centrirao na peterac, a Čileanac je imao lak posao nakon što je pažnju na sebe odvukao Markus Tiram.

Nerazuri sigurno hitaju ka tituli pošto su ubedljivi lideri sa 79 bodova, 14 više od gradskog rivala Milana koji im je prvi pratilac. Empoli se sa druge strane nalazi u nezavidnoj poziciji pošto sa 25 bdova zauzima 18. mesto i bori se za opstanak.

Nešto ranije Leće i Roma su remizirali bez golova, a Vučicu je još lošijeg rezultata dobrim intervencijama spasao srpski golman Mile Svilar, pošto je domaćin uputio čak 27 šuta ka golu Rimljana, od čega je šest išlo u okvir gola.

Roma je sada na petom mestu tabele sa 52 boda, dva više u odnosu na Atalantu i pet manje od Bolonje, koja zauzima mesto koje vodi u Ligu šampiona. Leće se nalazi na 13. poziciji sa 29 osvojenih bodova.