Inter pjevajući napušta Lisabon!

Odigran je prvi duel četvrtine Lige prvaka između Benfice i Intera. Duel u Lisabonu ponudio je borbenu predstavu, a na kraju je do velike prednosti prije revanša stigla ekipa Intera koja je slavila rezultatom 2:0.

Prvu opasnu priliku bilježimo u 19. minuti. Joao Mario je pokušao za domaće, ali loše je šutirao iz dobre pozicije.

Gosti uzvraćaju u 25. minuti. Acerbi je snažnu šutirao sa velike udaljenosti, a lopta odlazi malo pored gola domaćih, ostalo je 0:0.

Aursens je oprobao udarac u 30. minuti, odbrana Intera to blokira. Isti igrač je bio u sjajnom prodoru u 32. minut, odbrana Nerazzura ponovo čita njegovu namjeru.

U 40. minuti dobra akcija Intera, Barella je pokušao uposliti našeg Edina Džeku, no defanzivci Benfice su bili na pravom mjestu i na odmor se odlazi rezultatom 0:0.

Nastavak duela otvaramo šansom za domaće. Ponovo je u glavnoj ulozi bio večeras veoma raspoloženi Aursens.

Prvi ozbiljniji napad Intera u nastavku i hladan tuš na Da Luzu. Bastoni je asistirao, a Barella pogađa za 1:0 i veliko slavlje gostujućeg tima.

Nakon gola Intera, Benfica je pokušala ekspresno uzvratiti. Blizu toga su bili u 57. minuti, međutim Rafa Silva je propustio veliku priliku, na semaforu je ostalo 0:1. Barella pokušava u 69. minuti bez opasnosti po gol Vlachodimosa.

Nakon toga period mirnije igre do 80. minute, kada su gosti propustili veliku priliku da nokautiraju Orlove. Dumfries je natrčao na jednu odbijenu loptu, ali odbrana Benfice u posljednji trenutak blokira njegov pokušaj.

Minut nakon toga penal za Inter nakon pregledavanja VAR-a. Loptu je uzeo Lukaku i pogodio za velikih i konačnih 0:2.

Naš Edin Džeko je bio u startnoj postavi Intera i na terenu je proveo 62 minute kada je umjesto njega u igru ušao Romelu Lukaku.