Jagodić: Ova pobjeda nam je mnogo vrijedna i za nas su ovo “četiri” boda

FK Sloga je ostvario veliku pobjedu u devetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv ekipe NK GOŠK sa 3:2.

Nakon utakmice izjavu na press-konferenciji za medije dao je trener dobojskog tima, Vlado Jagodić.

Jagodić je istakao da je ova pobjeda vrijedna “četiri boda” za njegovu ekipu, ali isto tako imao je samo riječi hvale za ekipu iz Gabele rekavši da su oni najviše pokazali protiv Sloge.

“Velika tri boda za nas. Vjerovao sam u ovu ekipu da može ovu utakmicu dobiti. Međutim, poslije deset minuta drugog poluvremena da su mnogi pomislili da je gotovo. Igrali smo mi danas protiv jedne izuzetno dobre ekipe. Mislim da je ova ekipa GOŠK-a najviše pružila od svih ekipa protiv kojih smo igrali. Očekivali smo utakmicu na 1:0, kakva je bila u prvom poluvremenu. Mislim da smo bili dominatni u posjedu, a GOŠK je čekao iz tranzicija, gdje su zaista odlični. Napravili smo izmjenu u poluvremenu i vjerovao sam da možemo doći do pobjede. Pokušali smo da kontrolišemo protivnika, ali smo u prvih deset minuta su uslijedila dva gola i naše tri izmjene. Mi nismo mogli tada odgovoriti, ali evo drago mi je da smo se izvukli. Naravno da smo dominirali kada smo postigli gol, jer želio sam da barem jedan gol postignemo. Kod nas ovdje publika vrijeđa čim primite gol, a normalno je da ću pohvaliti svoje igrače. Moram da pohvalim i gospodina Ćorića i njegovu ekipu. Igraju fajterski i imaju veliku mladost i brzinu i čestitam im na svemu što rade. Ova pobjeda je nama mnogo vrijedna i ovo su za nas “četiri” boda u današnjoj utakmici. Sljedeće naše gostovanje je Zrinjskom. Pokušat ćemo da napravimo reset na psihološkom planu i teško je pobjediti tri utakmice zaredom u našoj ligi. Svi danas zahvaljuju pohvale. Želim se zahvaliti i publici koja je došla u malom broju, a očekivao sam mnogo više. Mnogo su nam značili nakon jednog gola. Naš adut u visini je došao do izražaja. Sigurno da ćemo prekosutra praviti reset ekipe i pripremu za ono što slijedi. Sigurno nakon ove pobjede će biti fin ambijent, jer ja sam se plašio današnje utakmice da će biti jako nezgodni. Iz tog razloga smatram da smo veliku stvar danas uradili i svima čestitam na ova tri boda”, rekao je Jagodić.