Jakoliš dva puta prijetio, Angers i Nantes ipak odigrali bez pogodaka

Nogometaši Lillea dobro su započeli novu sezonu natjecanja u francuskom prvenstvu pobijedivši pred svojim navijačima povratnika u elitno društvo Auxerre sa 4:1.

Pobjednik je odlučen već u prvom poluvremenu, nakon kojeg je Lille vodio s 3:0. Benjamin Andre je zatresao mrežu već u prvoj minuti, da bi Jonathan David postigao dva uzastopna pogotka u trećoj i 39. minuti. Akim Zedadka je u 64. minuti pogodio za 4:0, dok je četiri minute poslije Gaetan Charbonier postigao utješni pogodak za Auxerre.

Angers i Nantes su odigrali utakmicu bez pogodaka. Marin Jakoliš je za Angers igrao od 63. minute i našao se dvaput u prilikakama za pogodak. U 83. minuti je njegov udarac nakon solo prodora obranio gostujući vratar Lafont, a u 87. minuti je s ruba kaznenog prostora Jakoliš poslao loptu tik uz vratnicu.

Lens je umalo prokockao tri pogotka prednosti, ali je na kraju ipak svladao Brest s 3:2. Sva tri pogotka za domaću momčad postigao je francuski napadač Florian Sotoca (27, 62, 65), a isti je igrač u 33. minuti propustio realizirati kazneni udarac. Gosti su zaprijetili preokretom u završnih 25 minuta, golovima Harisa Belkeble (66) i Romaina Del Castilla (82), koji je iz drugog pokušaja realizirao kazneni udarac.

S 3:2 je slavio i Montpellier protiv Troyesa. Prva četiri pogotka pala su u prvih 17 minuta utakmice, a Troyes je dvaput stizao prednost domaće momčadi. Za Montpellier su pogađali Saint-Luce (3) i Savanier (15), a za goste Tardieu (12-11m) i Balde (17). Pobjedu Montpellieru donio je Savanier (81) svojim drugim pogotkom.

Toulouse i Nica su odigrali 1:1, a prvijenac u dresu Nice zabio je Velšanin Aaron Ramsey koji je ovog ljeta došao u klub s Azurne obale iz Juventusa, a u svom debiju je postigao gol za 1:1 u 78. minuti, samo minutu nakon što je ušao kao zamjena. Domaći su vodili od 20. minute i gola Dallinge.